Cezaevinde Mahkumlar Koğuşu Ateşe Verdi

Gebze Kadın Kapalı Cezaevi'nde Cumartesi günü saat 17.45 saatlerinde yangın çıktı. İlk anda neden çıktığı anlaşılamayan yangın sonrasında yapılan araştırma ile neden çıktığı anlaşıldı

Cezaevinde Mahkumlar Koğuşu Ateşe Verdi


Gebze Kadın Kapalı Cezaevi'nde çıkan yangın ile ilili detaylı araştırma başlatıldı. İlk anda neden çıktığı anlaşılamayan yangın sonrasında yapılan araştırma ile neden çıktığı anlaşıldı. Arapçeşme Mahallesi'nde bulunan, Gebze Kadın Kapalı Cezaevi bir grup mahkûm tarafından ateşe verildi. Huzursuzluk çıkarmaları nedeni ile koğuşa alınan mahkûmlar, cumartesi öğe saatlerinde yatakları ateşe verdi. Yangın çıkar çıkmaz ilk müdahaleyi yapan, cezaevi görevlileri hızlı bir şekilde itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye aracı yangına hemen müdahale ederken olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.
 
Cezaevinde çıkan yangın nedeni ile dumandan etkilenen 6 mahkûmdan 4'ü Gebze Fatih Devlet hastanesine gönderilirken, biri Darıca Farabi Devlet hastanesine, diğeri de İzmit'te hastaneye kaldırıldı.
 
Olayla ilgili yangın sonrası soruşturma başlatılırken, Cumhuriyet savcısı da cezaevinde incelemelerde bulunarak detaylı araştırma yaptılar. Kapalı cezaevinde çıkan yangının bir grup mahkûm tarafından çıkarılması nedeni ile olay ile ilgili detaylı araştırılma yapılacağı öğrenildi. Cumhuriyet savcısı da cezaevinde incelemeler yaparak olay ile ilgili gerçek bilgilere ulaşacağı da bildirildi.