Çözüm sürecini bitiren cinayetlerinin arkasında FETÖ mü var?

Çözüm sürecini bitiren “suikast” olarak anılan 22 Temmuz 2015’te Ceylanpınar’da iki polisin evinde öldürülmesine ilişkin cinayetinden ardında cemaatin bulunduğu iddiası gündeme geldi.

Çözüm sürecini bitiren cinayetlerinin arkasında FETÖ mü var?

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde, 22 Temmuz 2015 tarihinde 2 polis memurunun 24 yaşındaki Feyyaz Yumuşak ve  de 25 yaşındaki Okan Uçar susturuculu silahla enseleri kısmından vurulmuş halde bulundu. HPG'ye de yakın bir internet sitesinde de yapılan açıklamayla da 2 polisin şehitedilmesi olayı PKK'lı teröristlerce üstlenildi. Saldırının da Suruç'ta gerçekleşen patlamaya da misilleme olarak gerçekleştirildiği söylendi.  

Soruşturma dosyasına da konulan gizlilik kararı da 9 ay sürdü.Polisleri öldürdüğü gerekçesiyle de 7 kişi bir yıldır tutuklu, iki kişi ise tutuksuz yargılanıyor.Çözüm sürecini de bitiren suikast olarakda anılan bu cinayetlerle de ilgili yeni bir iddia da  ortaya atıldı.

ilk ihbarcıyla da aynı sözleri tekrarlıyorlar Avukatlar çabalarıyla da telefonlardan birinin PTT’de bulunan ankesörlü telefondan, diğerinin ise T.B. isimli şahsa kayıtlı olduğunu öğreniyorlar. Ama tüm başvurularına rağmen de söz konusu ihbarcılarla ilgili hiçbir resmi işlem yaptıramıyorlar; ellerinde bulunan delil nedir diye... Bu arada şunu da belirtmekte fayda var. İhbarcılardan T.B’nin kardeşi de 15 Temmuz sonrası FETÖ üyesi olmaktan gözaltına alınıyor.

Tüm bu verileri alt alta ve üst üste toplayan sanık avukatların tutanaklara da giren savunmalarında da FETÖ şüphesini açıkça dile getirdiler