Datça Plajında Helikopter Paniği

15 Temmuz darbe girişiminde Datça’da da panik havası yaşandı. Olayları anlatan gazeteci Esra Boğazlıyan, gelişmeleri anlattı.

Datça Plajında Helikopter Paniği

Esasen o gece Datça’da her şeyin olağan gittiğini dile getiren Boğazlıyan, sosyal medya görüntüleri ve haberleriyle panikleme başladı. Hemen arkadaşlarıyla iletişime geçen Boğazlıyan, “galiba darbe” cevabını alabildi. Televizyondan takip edilen yayından sonra da sokaklar hareketlendi. Restoran, kafeler ve sahil hızlı bir şekilde boşalmaya başladı.

Vatandaşlar, ATM önlerinde kuyruk oluşturmaya başladı. Marketler de bu koşuşturmadan nasibini aldı elbet. 16 Temmuz sabahında her şey normal başlamış gibiydi. Öğleye doğru yine sokaklar kalabalıklaşmaya, sahiller dolmaya başladı. Boğazlıyan da oğlunun paniğini önlemek adına onu Kargı Koyu’na götürdü.

Birden helikopter sesiyle panik olan halk, 2 askeri helikopteri sahile inerken fark etti. Herkes bir anda panik olmaya başladı, çünkü helikopterin amacını kimse bilmiyordu. Helikopter iyice yaklaşınca panik de arttı. Pilot, paniği azaltmak için el sallamaya başladı.

Daha sonradan öğrendik ki darbe girişimi gecesinde Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırıda bulunan kişiler aranıyor. Gün geçtikçe aramalar da tüm hızıyla devam etti. Sahillerdeki korku ve paranoya da arttı.