Demirtaş resti çekti!

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı olan Selahattin Demirtaş, "Koalisyon ortağı olur veya iktidara gelirsek ilk işimiz ise valilikleri kaldırmak olacaktı. diye konuştu

Demirtaş resti çekti!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisi tarafıdan Batman İl Başkanlığı için düzenlenen iftar yemeğinde yer aldı ve flaş açıklamalar yaptı.

Kent merkezinde olan  Kin Em Parkı'nda düzenlenen yer sofrası programında da konuşan Demirtaş, Rusya ve de İsrail ile ilgili son gelişmeleri de değerlendirdi. Demirtaş, izlenen politikanın da yanlış olduğunu savundu.

Atatürk Parkı'nda yapılması düşünülen programın valiliğin izin vermemesi nedeni ile Kin Em Parkı'nda yapıldığını söyleyen Demirtaş, "Bu topraklarda insana insan olması kaynaklanan bir değer verilmedi. İnsan onuruna göre yakışır bir kıymet hiçbir dönem verilmedi. Korktular halkından, bunlar bireyden korkan bir devlet oldular. Halen de öyle, 100 yıl önceki kafa ney ise aşağı yukarı halen  de öyle. Batman'da bir kamu yönetimi anlayışı var. Zannedersiniz ki Batman kendi tapulu malıdır. İlle Demirtaş'ı Batman'a sokmayacağım. Miting yaptırmayacağım. İftar yaptırmayacağım. Bunların hepsi devletin halktan korktuğunun göstergeleridir. Bir defa vali dediğimiz devletin memurudur. Maaşını bile halk ödüyor. Böyle gereksiz bir kurumu inşallah Allah nasip eder de koalisyon ortağı ya da iktidara gelirsek ilk işimiz valilikleri kaldırmak olacaktır. Bu gereksiz kurumdan halkı kurtaracağız" dedi.

Batman'ın yoksullukta ve işsizlikte 81. sırada olduğunu söyleyen Demirtaş, "Geri kalan bütün 80 şehir Batman'dan üst sırada. Şimdi buraya atanmış valiye sesleniyorum. Sen benimle uğraşacağına şu rezalete bak" diye konuştu.