Dev şirketler Belçika'ya kötü haberi verdi ; Audi, Starbucks ve daha fazlası çekiliyor

Brüksel'de yaşanan olayın ardından dev markalar çalışmayı durdurdu. Sokaklarda askerler güvenlik önlemleri alırken Audi, Stabucks gibi dev markalarda çalışmayı durdurdu.

Dev şirketler Belçika'ya kötü haberi verdi ; Audi, Starbucks ve daha fazlası çekiliyor

Belçika'da terör örgütü DAEŞ tarafından düzenlenen saldırılardan sonra güvenlik güçleri tedbirleri en üst düzeye çıkardı.

Olası saldırılara karşı askerlerin sokaklarda nöbette olduğu ülkede, Belçikalılar da terör korkusundan evlerinden dışarı adım atmıyor.

STARBUCKS TÜM ŞUBELERİ KAPADI

Hayatın durma noktasına geldiği ülkede, ABD merkezli kahve zinciri Starbucks, Belçika'daki tüm şubelerini ikinci bir bildirime kadar kapattığını duyurdu.

Starbucks'tan yapılan açıklamada, "Brüksel Havalimanı ve metro istasyonunu hedef alan saldırıların ardından ulaşılan ilk bulgular, patlamalardan birinin havalimanındaki şubemizin hemen dışında meydana geldiğini ortaya koyuyor" denildi.

AUDİ ÜRETİMİ DURDURDU

Öte yandan, Alman otomobil şirketi Audi de Brüksel’deki fabrikada üretimin durdurulduğunu bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, söz konusu fabrikadaki yaklaşık bin 100 çalışanın evde kalmasının istendiği belirtilerek şirketin Belçika hükümetinin çağrısına uyduğu ve güvenlik birimlerinin atacağı adımları bekleyeceği ifade edildi.

Avatar
abdurrahman - 6 yıl
Orta doğudaki savaş yayılıyor Allah sonumuzu hayır etsin Bu gidişat hiçde iyiye gitmiyor bir zamanlar teröre destek verenler şimdi ne yapacak