DHKP-C Üyelerine Şok Baskın Gözaltına Alınmalar İstanbul ve Mersin'de Devam Ediyor

İstanbul ve Mersin illerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri'nin ekipleri tarafından düzenlene operasyonlarda çok sayıda DHKP-C üyesi göz altına alındı. Mersin'de yapılan gözaltına alınan örgüt üyesi sayısı 39 iken İstanbul ile ilgili operasyonun devam ettiği bilgisi geldi.

DHKP-C Üyelerine Şok Baskın Gözaltına Alınmalar İstanbul ve Mersin'de Devam Ediyor

 İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Sarıyer Fatih Sultan Mehmet ve Baltalimanı Mahallelerinde, daha önceden belirlenen birçok adrese sabahın ilk saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonun DHKP-C'ye yönelik düzenlendiği öğrenildi.

Baskınlara Özel Harekat Timleri ile Çevik Kuvvet Polisleri de destek verdi. Polisin operasyon sırasında geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Tespit edilen adreslere özel harekat ve çevik kuvvet polisleri ile düzenlenen operasyonda, bazı şüpheliler gözaltına alındı.

Bu arada, operasyon yapılan adreslerin bulunduğu bazı sokakların girişlerinin barikatlarla kapatıldığı görüldü. Barikatlar zırhlı polis araçları ile açıldı. Söz konusu adreslerde aralamalar yapıldı.

Operasyonun sürdüğü bildirildi..

MERSİN'DE 39 GÖZALTI

Öte yandan Mersin'de de DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyonda 39 kişi gözaltına alındı. Mersin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri merkez Akdeniz ilçesi Kazanlı Mahallesi'nde DHKP-C'ye yönelik operasyon düzenledi. Farklı illerden gelip, mahallenin sahil bölümünde kurdukları çadırlarda kalan ve örgütsel eğitim toplantıları yaptıkları ileri sürülen 39 kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüpheliler sağlık kontrolü için Mersin Devlet Hastanesi'ne getirildikleri sırada çeşitli sloganlar attı. Kontrolün ardından zanlılar, sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.