Dışişleri Bakanlığı açıkladı : ''Brüksel'e gitmeyin''

Dışişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi. Brüksel'de yaşanan patlama olayının ardından Dışişleri Bakanlığı açıklama yaptı. Bakanlık 'Brüksel'e gitmeyin' dedi.

Dışişleri Bakanlığı açıkladı : ''Brüksel'e gitmeyin''

Dışişleri Bakanlığı, Brüksel'de düzenlenen terör saldırılarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

SEYAHAT UYARISI

Bakanlık açıklamasında "Yeni bir bilgi alınana kadar vatandaşlarımızın Brüksel'e seyahat etmemeleri tavsiye olunur" ifadelerini kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama;

"Brüksel'de bugün meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına yol açan terör saldırıları nedeniyle kentte olağanüstü bir durum yaşanmaktadır.

Brüksel Havalimanı bütün uçuşlara kapatılmıştır ve Brüksel’e doğru gelen seferler, Belçika’nın diğer kentlerine ve Almanya veya Hollanda’ya yönlendirilmiştir.

"BRÜKSEL'E SEYAHAT ETMEMELERİ TAVSİYE OLUNUR"

Tren seferlerinin de durdurulduğu öğrenilmiştir. Şehirde toplu ulaşım hizmeti verilememektedir. Cep telefonu şebekesinde aksaklıklar yaşanmaktadır. Yetkililer Brüksel'de yaşayanlara, bulundukları yerden ayrılmama ve sokağa çıkmama çağrısı yapmaktadır. Bu çerçevede yeni bir bilgi alınana kadar vatandaşlarımızın Brüksel'e seyahat etmemeleri tavsiye olunur.

ACİL TELEFON HATTI

Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın 1771 numaralı acil telefon hattından Kriz Merkezi ile temas etmeleri ve güncel duruma ilişkin bilgi almaları mümkündür.

Anvers ve Brüksel Başkonsolosluklarımız acil durumlar hariç yalnız randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Vatandaşlarımızın, Bakanlığımız, Brüksel Büyükelçiliğimiz ve Brüksel ile Anvers Başkonsolosluklarımızın yapacakları uyarı ve duyuruları da takip etmelerinde fayda görülmektedir."