Diyarbakır'da şehit düşen uzman çavuşun iç burkan hikayesi!

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde bugün öğle saatlerinde şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Kara'nın bir ay önce nişanlanıp ilk uzman çavuşluk maaşını geçtiğimiz ay aldığı ortaya çıktı.

Diyarbakır'da şehit düşen uzman çavuşun iç burkan hikayesi!

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde bugün sabah saatlerinde, HES güvenliğini sağlayan askerlere uzun namlulu silahlarla saldırı düzenleyen PKK'lılar ile askerler arasında çıkan çatışmada, 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

1 AY ÖNCE NİŞANLANDI, İLK MAAŞINI ALMIŞTI
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde operasyon dönüşü pusuya düşen şehit için Kırşehir'de ağıtlar yükseldi. Şehit Mehmet Kara'nın bir ay önce nişanlanıp ilk uzman çavuşluk maaşını aldığı öğrenildi.

ŞEHİT ATEŞİ KIRŞEHİR'E DÜŞTÜ
Şehidin babaevine Kırşehir Garnizon Komutanlığı görevlileri tarafından sabah saatlerinde 112 görevlileri aracılığıyla şehadet haberi verilirken şehidin eniştesi, "Sabah Kırşehir'de komutanlıktan aradılar. Şehadet haberini bu vasıta ile öğrendik" dedi.

İKİ AY ÖNCE UZMAN ÇAVUŞ OLMUŞ
Şehit Mehmet Kara, iki ay önce uzman çavuş olmuş, bu nedenle de bir ay önce nişanlanarak görev yerine dönmüştü. Şehidin cenazesi yarın öğle namazına müteakip düzenlenecek törenin ardından defnedilecek.

BİR EVİN BİR OĞLUYDU
Ailenin oturduğu sokağa Türk bayrağı asılırken baba Metin Kara, gazetecilere yaptığı açıklamada, şehidin tek oğlu olduğunu, askerliğini yaptıktan sonra uzman onbaşı olarak Diyarbakır'a gittiğini söyledi.

ACILI BABA: TERÖRİSTLERE 'DUR' BİLE DEMESİNLER
Diyarbakır'a gitmeden önce oğlunun nişanlandığını anlatan Kara, bir yıl sonra da düğün yapmayı planladıklarını dile getirdi.Teröristlere karşı kararlılığın devam ettirilmesi gerektiğini belirten Kara, "Benim tek isteğim, o teröristlere 'dur' bile demesinler. Gördükleri yerde vursunlar. Tek oğlumdu" diye konuştu.