Diyarbakır'da Sular Durulmuyor Diyarbakır'a Yapılacak Saldırı Son Anda Engellendi

Diyarbakır'da PKK terör örgütü mensuplarına ve onların saklandıkları yerlere baskınlar hız kesmeden devam ediyor. Her baskında ele geçirilen silahlar bir felaketi önlüyor. Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde mutfak tüpüne hazırlanan bir adet bomba, 4 roketatar moturu, 3 av tüfeği, çok sayıda mermi, torpil ve bomba malzemesi ele geçirildi.

Diyarbakır'da Sular Durulmuyor Diyarbakır'a Yapılacak Saldırı Son Anda Engellendi

 Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, iki farklı bomba yüklü araçla saldırı hazırlığı yapan terör örgütü PKK'nın kanlı planına son anda engel oldu. Diyarbakır'da iki kanlı plan son anda engellendi

 

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, iki farklı bomba yüklü araçla saldırı hazırlığı yapan terör örgütü PKK'nın kanlı planına son anda engel oldu. 

 

Diyarbakır Silvan ilçesinde yol kapatma, hendek kazma ve güvenlik kuvvetlerine düzenlenen saldırılar üzerine belirlenen adreslere yapılan operasyonda terör örgütü PKK’nın kanlı iki eyleminin önüne geçildi. Silvan ilçesinde bir adrese düzenlenen operasyonda akü ve kablolu bomba düzeneği ele geçirildi. Aynı adreste bomba düzeneği hazırlamak amacıyla bulundurulan piknik tüpü, 20 adet kalaşnikof kovan ve 6 adet av tüfeği kartuşu da bulan özel tim, hain bir saldırının önüne geçmiş oldu. Olaylar nedeniyle kentte yoğun güvenlik önlemleri alan Diyarbakır Emniyeti’ne bağlı ekipler yine Silvan ilçesinde terk edilmiş halde bulunan bir otomobilde yaptıkları aramada 1 adet 12 kg'lık mutfak tüpü içine hazırlanan el yapımı bomba (EYB), 8 adet roketatar mühimmatı, 4 adet roketatar motoru, 3 adet av tüfeği, 298 adet av fişeği, 439 adet biksi-kanas fişeği, 9 adet patlamamış EYB, 42 adet metal EYB dış kabı, 4 adet çuvalda beyaz renkli toz madde, 10 adet kırklı torpil kutusu, 1 adet 19 litrelik pet şişede benzin, 2 adet telsiz şarj aleti, elektrik kabloları ve 1 adet bıçak ele geçirdi.

 

Her iki olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.