Dolandırıcılığın Böylesi Görülmedi Siz Siz Olun Yanınıza Yaklaşan

İstanbul'da akıllara durgunluk veren dolandırıcılık haberi. Kendilerini sihirbaz olarak tanıtan dolandırıcılar insanların cep telefonunu çaldı. Çaldıkları telefonlarla yetinmeyen 2 dolandırıcı son girişimlerinde yakayı ele verdi.

Dolandırıcılığın Böylesi Görülmedi Siz Siz Olun Yanınıza Yaklaşan

 Beşiktaş ve Beyoğlu'nda kendilerini sihirbaz olarak tanıtarak dikkatlerini dağıtan ve cep telefonlarını çalan iki kişi, son işlerinde yakayı ele verdi. Son iki ayda aynı yöntemle toplam 12 kişinin telefonlarını çalan zanlıları Güven Timleri ekiplerini dikkati sonucu yakalandı. İki kişilik dolandırıcılık çetesi güvenlik kameraları tarafından da görüntülendi.

9 Ağustos gecesi Beşiktaş Meydanı'nda kaydedilen görüntülerde zanlılardan biri mağdurun yanına yaklaşarak kendisini sihirbaz olarak tanıtıyor ve bir numara göstermek istiyor. Bu bahaneyle mağduru kemerini tutarak sallayan ve dikkatini dağıtan zanlı, cep telefonunu alarak kaçıyor. Çevrede görevli güven timlerinin dikkat sayesinde yakalanan şüpheli Y.Ö. (36) ve M.Ç. (33) gözaltın alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde sorgulanan zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi .