Ekşisözlük sordu, Kılıçdaroğlu yanıtladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu siyasete internet boyutu kazandırdı. Ekşi Sözlük yazarlarının sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, bir kullanıcı tarafından hayli ilginç bir soru yöneltildi. İşte o soru..

Ekşisözlük sordu, Kılıçdaroğlu yanıtladı

Kılıçdaroğlu'na bir kişi “Ağrı'da olanları öğrenmek için Demirtaş'ın çağrısına uyup, Bahçeli ile oraya gider misiniz?” diye sordu. Kılıçdaroğlu bu soruya, “Ağrıda’ki olayları ayrıntılarıyla öğrenmek için tüm çabamızı gösteriyoruz. İddialar vahim, olayları inceleyeceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Sayın Demirtaş'ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor.” yanıtını verdi.EN AZ YÜZDE SEKSENİNİ SİLECEĞİZ


CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Kartal mitinginde 5 milyonu kurtarma müjdesiyle ilgili "Dün gerçekleşen Kartal mitinginde müjdesini verdiğiniz, kredi batağındaki 5 milyon vatandaşı kurtarma planınızın kapsamı nedir? Nasıl bir çözüm düşünülüyor? Kanun marifetiyle, vatandaşın bankalara olan borçlarının yapılandırılması mı? (Dövize endeksli kredilerde denenen bu yöntem, yaraya merhem olmadı.) Yoksa borçların devlet tarafından kapatılıp, borçluların devlete borçlandırılması mı?" diye soruldu.Kılıçdaroğlu burada 19 Nisan'da açıklanacak CHP Seçim Bildirgesinde yer alacak bir konudan ilk kez bahsetti.Kılıçdaroğlu soruya yanıt verirken kredi kartı borçlularına müjdeyi verdi  ve şunları söyledi:"Kredi borcu olanlara ilişkin gönüllü tavsiyeler sunan sektörün içerisinden biri olarak, kredi borçlarını kapatma konusunu somutlaştırarak, kampanyanızın en önemli maddesi haline getirirseniz, halkta karşılığını bulacağınıza inancım tam. Kredi kartı faiz miktarının en az yüzde seksenini sileceğiz. Ayrıntısını 19 Nisan Pazar günü seçim bildirgemizde açıklayacağız.Kılıçdaroğlu sözlükte iki saat boyunca gelen sorulara yanıt verecek. Kılıçdaroğlu'na soru yöneltmek için sitede gündem başlığı altında ‘Merhaba ben CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ başlığını takip edebilirsiniz."