Emniyet Genel Müdürlüğü'nden tüm illere uyarı

Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 İlde terör uyarısında bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden tüm illere uyarı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden tüm illere uyarı
Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 İlde terör uyarısında bulundu.
PKK'nın, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını bahane ederek, kritik konumdaki kişiler ile kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik eylem yapabileceği uyarısında bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü, tüm emniyet güçlerinin tedbirli olmaya davet etti.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nce, 81 ilin emniyet müdürlüklerine gönderilen yazıda; PKK'nın milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını bahane ederek, kritik konumdaki kişiler ile kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik eylem yapabileceği uyarısında bulunularak, tedbirlerin artırılması istendi.
Millet vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile tasarının 2 Mayıs 2016'da TBMM Anayasa Komisyonundan geçtiğini, 20 Mayıs 2016'da ise TBMM Genel Kurulunda kabul edildiği hatırlatılan Emniyet Genel Müdürlüğü  PKK'lıların "HDP'li vekillerin milletvekilliklerinin düşürülmesini bir savaş gerekçesi olarak sayılacağı" yönünde açıklamaları bulunduğu vurgulandı.
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "irademe vekilime dokunma" ve "demokrasi nöbeti tutuyoruz" sloganları altında başta TBMM olmak üzere yürüyüş, oturma eylemi açlık grevi gibi eylemlerin yapılabileceği belirtilerek, terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H'ın organizesinde de kamu bina ve araçlarına saldırılacağı yönünde duyumlar olduğu kaydedildi.
Aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü örgütün kırsal kadrosunun adli ve mülki erkan ile AK Parti yöneticilerine ve binalarına yönelik eylem ve kaçırma faaliyetleri gerçekleştirilebileceği belirtilerek, alınan önlemlerin artırılması istendi.