Erdoğan gazetecilere yönelik konuşma yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazeteciler gününde konuşma yaptı. Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmalarda hangi konulara değindi? İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın o konuşmaları.

Erdoğan gazetecilere yönelik konuşma yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesinin demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından birisi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmenin, yazılı ve görsel basının yanı sıra yeni medyanın da faaliyet ve etki alanını genişlettiğini, kamuoyunun bilgilenme imkanlarının artmasını beraberinde getirdiğini kaydetti.

"KARANLIK ODAKLARIN ALGI OPERASYONLARINA ALET OLMAMALILAR"

Medya çalışanlarımın kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabaların hiç kuşkusuz takdire şayan olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yakın tarihimizde demokrasimizin kesintiye uğradığı, vesayetin somut bir şekilde kendini hissettirdiği dönemlerde ciddi baskılara ve mağduriyetlere maruz kalmış olan medya çalışanlarımızın, geçmişten çıkardıkları dersler ışığında, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara artık itibar etmeyeceklerine inanıyorum. O zorlu dönemlerin geride kalmasının akabinde, özellikle son yıllarda gazetecilerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi yönünde atılan adımlar ulusal ve yerel medyamızın gelişimi açısından da önemli bir rol oynamıştır. Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan medyamızın, halkımızı doğru bilgilendirmenin yanı sıra, birlik ve beraberliğimizin korunması, meselelerimizin suhuletle çözülmesine katkı sağlaması noktasında yapıcı bir rol üstlenmesi elbette mümkündür. Bu açıdan medya çalışanlarımızın, mesleklerini icra ederken toplumumuzun hassasiyetlerini göz önünde bulundurmaya özen göstermeleri, karanlık odakların algı operasyonlarına alet olmamaları da büyük önem arz etmektedir. Bu düşüncelerle medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum."