Erdoğan'ın Almanya'ya girişi yasaklanacak mı? Şok talep!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında şok eden bir talepte bulunuldu. Deniz Yücel’in tutuklanmasını bahane eden çok sayıda Alman politikacı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkililerine Almanya’ya giriş yasağı konulmasını istedi.

Erdoğan'ın Almanya'ya girişi yasaklanacak mı? Şok talep!

Bild gazetesine konuşan Birlik Partileri İç Politika Sözcüsü Stephan Meyer (CSU), Deniz Yücel’in tutuklanmasının keyfi bir uygulama olduğunu savundu. “Böyle bir şeye izin veren bir Cumhurbaşkanı Almanya’ya gelmemeli” ifadelerini kullanan Meyer, Yücel’in derhal serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

ALMANLARIN DENİZ YÜCEL BAHANESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın referandum nedeniyle miting yapmasının söz konusu olamayacağını savunan CSU Dış Politika Uzmanı Hans-Peter Uhl ise, bunun Deniz Yücel’in tutuklanmasından sonra hiç mümkün olamayacağını dile getirdi.

''GİRİŞ YASAĞI KOYALIM''

Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Almanya’ya giriş yasağı getirilmesi gerektiğini öne sürdü. Diktatörlük ve idam cezasının savunulduğu mitinglerin ne Türk Hükümeti ne de Cumhurbaşkanı tarafından Almanya’da yapılamayacağını savunan Dağdelen, Alman Hükümetinden önlem almasını, giriş yasağıyla birlikte banka hesaplarının da dondurulmasını istedi.