Eşine TBMM'yi bombaladığını söyleyememiş!!

Kurmay Yarbay Hasan Hüsnü Balıkç: Eşim sordu TBMM'yi vurduğumu söylemedim

Eşine TBMM'yi bombaladığını söyleyememiş!!

TBMM’yi bombaladığını da itiraf eden Kurmay Yarbay olan Hasan Hüsnü Balıkçı’nın 5 sayfalık ifadesi, darbe gecesinde de yaşananlara ışık tuttu. Yarbay Balıkçı, yerden kendilerine verilmiş olan koordinat olduğunu söyledi, 1 adet LGB isimli lazerle de işaretlenen noktaya da giden bombayı bıraktığını belirterek, “Bir gecede de vatan haini oldum” dedi. Akıncı Üssü’nde 143. Filo Komutanı olduğunu da belirten Yarbay Balıkçı’nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda verdi

“13 Temmuz 2016 tarihinde de Akın Öztürk’ün damadı Kurmay Albay Hakan Karakuş, bana önümüzdeki günlerde de harekât olabileceğini söyledi. Ahmet Özçetin iznimi de iptal ettirdi. Darbe günü 15 Temmuz saat 17.00 sıralarında Kurmay Yarbay olan Hakan Karakuş, evimden Akıncı Üssü’ne gelmemi emir etti. ‘Seni Kurmay Albay Ahmet Özçetin çağırıyor’ dedi. 143. Filo’ya da gittim, Özçetin ile görüştüm. ‘Bu gece harekât olacak’ dendi. Detayları anlatan Mustafa Azimetli ve Hakan Karakuş, asıl girişimi de karacıların yapacağını, HavaKuvvetleri’nin de destek olacağını söyledi. Bize ne iş düşeceğini de bilmiyordum, ‘dışarıda hedef listesinden bahsediliyor’ dedim.

Olaydan sonra eşim cumartesi günü eşyaları ve de çocukları alıp Konya’ya gittiler. Pazar günü de eşim tekrar Ankara’ya geldi. Beni alıp Konya’ya götürdü. Konya’daki evimiz ise 2 katlıdır. Eşim ve çocuklarım alt katta kaldılar. Ben ise evin üst katında yalnız kaldım. Eşim ne olduğunu sorduğunda ona TBMM’yi bombaladığımı söylemedim. Çocuklarımla görüşmeyi göze alamadım. Pişmanım bir günde hayatım değişti. Keşke zamanı geri sarma imkânım olsa ve ben bunları hiç yapmamış olsaydım. FETÖ/PDY mensuplarınca darbenin TSK adına yapıldığını belirterek kandırıldığımı ve kullanıldığımı düşünüyorum. Kaldı ki darbe silahlar kuvvetler adına da yapılmış olsa bu yaptıklarının büyük bir hata olduğunu düşünüyorum.