Eski silah arkadaşı Halisdemir'i anlattı

Darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen astsubay Ömer Halisdemir ile Özel Kuvvetler Komutanlığında 2 yıl görev yapan silah arkadaşı eski uzman çavuş Abdullah Çelik, komutanıyla geçen yıllarını anlattı.

Eski silah arkadaşı Halisdemir'i anlattı

Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali anlından vurduktan sonra şehit edilerek darbenin de önlenmesinde kahramanlık hikayesi bulunan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in de eski silah arkadaşı Abdullah Çelik, "ağabey" olarak tanımladığı da komutanının kahramanlığıyla da gurur duyuyor.

Özel Kuvvetler Komutanlığında da uzman çavuş olarak görev yaptğı sırada ailevi nedenlerle de 2,5 yıl önce istifa etmek zorunda kalan ve de Niğde'nin Bor ilçesi Çukurkuyu Belde Belediyesinde de çalışan Çelik, yaptığı açıklamada, eski komutanı olan şehit Halisdemirle birlikte 2 yıl hizmet verdiklerini söyledi.

Darbeci generali anlından vurduktan sonra şehit düşen astsubay Ömer Halisdemir ve Özel Kuvvetler Komutanlığında 2 yıl görev yappışlardı

Çelik, Halisdemir'i de beldeden tanıdığını fakat Özel Kuvvetler Komutanlığındaki görevinin sırasında daha samimi olduklarını da söyleyen eski arkadaşı, birlikte Kuzey Irak, Şırnak ve de Silopi'de görev yaptıklarını da ifade etti.

Halisdemir'in, darbe girişimi esnasında kahramanlık göstererek adeta tarih yazdığını da vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"Büyük kahramanlık yaparak şehadet şerbetini içti ve şehit oldu. Üzülüyoruz. Kendisi örnek alınacak biridir ve  tarih yazdı. Bence çok büyük bir iş yaptı. Özel Kuvvetler Komutanlığı onun sayesine alınmadı. Neden alınmadı, Ömer Halisdemir sayesinde. Karargah binasını da teslim etmediği için Özel Kuvvetleri de ele geçiremediler. Ömer ağabey, Zekai Aksakallı paşamızdan da aldığı emir doğrultusunda da darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurarak, büyük bir olayın önüne geçti."

İşi yönünden aşırı titiz ve  de disiplinliydi. Herkesin öyle olmasını isterdi. Yürüyüşüyle de, oturuşuyla, kalkışıyla da örnek bir askerdi. Koskoca tümende Ömer Halisdemir'i tanımayan olmazdı."