Eskişehir'de okullar tatil oldu mu? - SON DAKİKA

Kar yağışlarının hızlı bir şekilde yurt genelindeki etkisini arttırması ve kar kalınlığının 1 metreyi bulması, bazı bölgelerde ulaşım ve eğitim sorunlarını ortaya çıkarttı. Eskişehir'de ise okulların tatil olup olmayacağı merak edildi. İşte detaylar.

Eskişehir'de okullar tatil oldu mu? - SON DAKİKA

Bir çok ilde geceden başlayan kar yağışı Eskişehir'de de etkisini göstermeye başladı. Öğrencilerin meraklı bakışları Eskişehir Valiliği'nden gelecek habere yöneldi.

Eskişehir'de gece başlayan kar yağışı etkisini arttırdı peki okullar tatil edildi mi, Eskişehir Valiliği'nin sitesinde henüz resmi bir açıklama yok.

Hava durumu bugün bölge geneli çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.Peki okullar tatil edildi mi, valiliğinin sitesinde resmi bir açıklama yok, yani Eskişehir'de eğitim devam ediyor.

Yağışların gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklıklar 1 ile 3 derece azalacak.

ISPARTA

Isparta'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın da tatil edildi. Isparta'da dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Isparta Valiliği'nin gece yarısı aldığı kararla bugün eğitime 1 gün süreyle ara verilirken, Valilik meteorolojik verileri göz önünde bulundurarak okulların yarın da tatil edilmesine karar verdi.

Isparta Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimizde etkisini sürdüren kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezimizde bulunan anaokulu, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda eğitim ve öğretime 7 Ocak 2015 tarihinde bir gün süreyle ara verilecektir. Ayrıca yine il merkezimizde görev yapan engelli kamu personeli de 7 Ocak 2015 tarihinde bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır. İlçelerimizde ise konu kaymakamlarımız tarafından değerlendirilecektir" denildi.

AMASYA

Amasya'da il genelinde etkili kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam ettiğini belirtti.

Hava koşulları nedeniyle bugün bazı ilçelerde ve taşımalı sistemin uygulandığı yerlerde okulları tatil ettiklerini anımsatan Güneş, "İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı gereği yarın tüm il genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler tatil edildi" dedi.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün tatil edildi.

Kentin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 40 santime ulaştı. Yüksek mahallelerdeki yollarda ulaşım zaman zaman aksadı. Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak- Ankara karayollarında ise kar nedeniyle TIR'lar zaman zaman bekletiliyor. Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada ise beklenen kar ve don olayı nedeniyle il merkezi, merkeze bağlı beldeler, Kozlu, Kilimli, Devrek, Ereğli ve Gökçebey ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar yarın 1 gün tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı bildirildi.