Fidel Castro öldü mü? - SON DAKİKA

Küba lideri Fidel Castro'nun öldüğü yönündeki haber sosyal medyayı salladı. Bir anda yayılan haberin önüne geçilememesinin ardından herkes bir cevap bekledi. Peki Fidel Castro öldü mü? İşte detaylar.

Fidel Castro öldü mü? - SON DAKİKA

Çok sayıdaki ülke televizyonu ve gazeteler Fidel Castro’nun öldüğü haberini son dakika olarak duyurdu. Haber Küba Devrim Konseyi tarafından doğrulanmadı. 

Haberlere göre Venezuela Devlet Başkanı Nikolas Maduro’nun ise acilen Küba’ya gittiği öne sürüldü.

Bu iddiaların çıkmasının nedeni ise Küba devrim liderinin Amerika Birleşik Devleri ile başlatılan diplomatik ilişkiler nedeni ile hiç bir konuşma yapmaması ve üç istihbarat elamanının Küba’ya dönüşünde bu kişileri karşılamaması olarak gösterildi.

BUGÜNE DEK 638 KEZ ÖLDÜ HABERİ ÇIKTI

Bazı medya kuruluşları ise Fidel Castro’nun hayatta olduğu süre içinde şuana kadar 638 kez öldüğü haberi çıktığına dikkat çekerek bu dedikodulara prim verilmemesini istedi. 

Castro’nun ölüm olayı sayısının Guinness rekorlar kitabına girdiğini hatırlatan bazı Küba gazeteleri ise Fidel’in hayatta olduğunu açıkladı.

Ancak daha sonra Fidel Castro’nun öldüğüne dair haberlerin gerçek olmadığı, aslında ölüm haberinin Kenyalı Fidel Odinga’ya ait olduğu anlaşıldı