Fransa'da rehine krizi sonuçlandı mı?

Amedy Coulibaly ile suç ortağı Hayat Boumeddiene'nin 20 kişiyi rehin tuttuğu markete aynı anda operasyon yapıldı. Operasyonda 3 saldırgan öldürülürken, rehinelerden de en az 4 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı. İşte detaylar.

Fransa'da rehine krizi sonuçlandı mı?

Fransa’da rehini krizi kanlı sonuçlandı. Fransız Özel Timi akşam saatlerinde Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştirdiği belirtilen zanlılardan Cherif ve Said Kouachi kardeşler ile bir markette sivilleri rehin alan Hayat Boumeddiene ve Amedy Coulibaly'e yönelik operasyon başlattı. Cherif ve Said Kouachi kardeşler ile Coulibaly operasyon sonucu öldürülürken en az 4 rehine de yaşamını yitirdi.

SALDIRGANLAR ATEŞ AÇTI, OPERASYON BAŞLADI

Kimi kaynaklar, saldırganların rehinelere ateş açmaya başlaması üzerine operasyona başlandığını öne sürdü. 

Şerif (solda) ve Said Kouachi

Açılan ateşte iki polis de yaralanırken, bir markette sivilleri rehin tutan saldırganlardan Hayat Boumeddiene adlı kadının kaçtığı öne sürüldü.

NELER YAŞANMIŞTI

Kouachi kardeşler bugün öğlen saatlerinde Paris’in yaklaşık 40 kilometre kuzeydoğusundaki Dammartin-en-Goele yakınlarında tespit edildi. Şüphelilerin yanında en az bir rehine de vardı. Şüpheliler kovalamacanın ardından yakındaki bir matbaada kıstırıldı. Saatlerce süren kuşatmanın ardından az önce binanın olduğu bölgede silah ve patlama sesleri duyuldu.

Aynı yerden duman yükseldiği görüldü. AFP’ye konuşan bir kaynak, polisin operasyon başlattığını söyledi.

Matbaanın bulunduğu yer bir sanayi bölgesi. Olay yerindeki beyaz bir binanın üstünden dumanlar çıktığı görülüyor. Kısa bir süre önce aynı binanın üstünde dört güvenlik görevlisi vardı.