Gazze'de ABD Büyükelçiliği ayaklanması ; 18 şehit, 300 yaralı

Gazze'de Filistinli vatandaşlar ayaklandı. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesinin ardından Filistinliler ayaklandı. İsrail askerleri Filistinlilere kurşun yağdırmaya başladı.

Gazze'de ABD Büyükelçiliği ayaklanması ; 18 şehit, 300 yaralı

Terör destekçisi İsrail yine büyükbir terör eylemi gerçekleştiriyor. İsrail ile Filistin arasındaki gerilim her geçen gün tırmanıyor. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesiyle birlikte Filistinlilerin ayaklandığı ve İsrail askerlerinin Filistinli vatandaşlara kurşun yağdırdığı gözlemlendi.

ABD'nin, Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini "kendi kendine" başkent ilan ettiği Kudüs'e taşıması, Filistinliler için bardağı taşıran son damla oldu. Büyük Toprak yürüyüşünden bu yana her gün eylem gerçekleştiren Filistin halkı, Gazze'de gösteriler gerçekleştiriyor.

İSRAİL ASKERLERİ İLE ÇATIŞMA

İsrail askerlerine karşı Kudüs direnişi gerçekleştiren Filistinliler, katil İsrail askerleri ile çatıştı. Barikatlar kurarak Gazze yollarını İsrail askerlerine kapatan göstericiler, lastik yaktı, sapanlarla askerlerin üzerlerine taş attı.

FİLİSTİNLİ ŞEHİT SAYISI 18'E YÜKSELDİ

İsrail askerleri Filistinli eylemcilerin halkı gösterilerine karşı acımasız müdahalaler gerçekleştirdi.

Kadın erkek ayırt etmeksizin gerçekleştirilen ve gerçek mermiler ile gaz fişeklerinin kullanıldığı eylemlerde, aralarında çocukların da bulunduğu en az 300 Filistinli yaralanırken Filistinli şehit sayısı 18'e ulaştı.