Gürsel Tekin'den Şaşırtıcı Sözler İktidar Olursak Siyasetçilerin Çocuklarını Askere Göndereceğiz Sınıf Ayrımına Dur Diyeceğiz

Gürsel Tekin'in olay yaratan açıklamaları sosyal medyayı salladı. CHP Genel Sekreteri yoksul zengin siyasetçi fark etmez herkesin çocuğu askere gitmeli bu sınıf ayrımı bitmeli şeklinde yaptığı açıklamasında bedelli askerliklerin iptal edileceğini ifade etti.

Gürsel Tekin'den Şaşırtıcı Sözler İktidar Olursak Siyasetçilerin Çocuklarını Askere Göndereceğiz Sınıf Ayrımına Dur Diyeceğiz

 Habertürk TV'de Veyis Ateş'in sorularını yaıntlayan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, bombayı patlattı, sosyal medya sarsıldı.Bu ülkede barışı, kardeşliği, sosyal bütünlüğü düşünmek istiyorsak birinci önceliğimiz toplumsal duyarlılık içerisinde siyasetçilerin tamamı, başta sayın Cumhurbaşkanı'nın çocuğu, sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun oğlu ve bizim çocuklarımız... Bizim çocuklarımızı askere gönderelim. Siyasetçilerin çocukları askere gitmeli eğer olağanüstü bir durum varsa. Söz konusu vatansa önce çocuklarımızı göndermeliyiz.

En az Stalin, Mao kadar bizim de duyarlı olmamız lazım. Yoksul, perişan vatandaşın çocukları şehit düşecek, biz de önümüzdeki seçimde hangi siyasi parti oyunu 2 puan daha yükseltebilir arayışı içine girmemiz bu bir vahim olaydır.

BEDELLİ ASKERLİK KONUSU

Bütün nimetlerden bizim çocuklarımız yani siyasetçilerin çocukları faydalanacak, külfetleri de yoksul ailelerin çocuklarına yükleyeceğiz... Bunu kabul etmek mümkün değildir. Bedelli olanlar... Bütün o bedelli olanları iptal edeceğiz. Bakın sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu reddetti bedelli askerliği. Kaç tane siyasetçinin oğlu bedelli askerliği reddedebildi? Bu bedelliyi çocuklarınızı kurtarmak için mi çıkardınız? İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz.

Eğer bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, kardeşliğini düşünüyorsanız, şuna emin olun, siyasetçilerin çocukları askere gittiği zaman bu sorunlar kısa süre içerisinde çözülür.

Ama elbette insanların çocukları ölmesin. İnsanların evlatları en kutsal değeridir. Siyasetçilerin çocukların savaşa gitsin ölsün şehit olsun demiyorum. Tam tersine gittiği zaman hepimiz düşüneceğiz, sınırda nöbet tutan askerlerin annesi sabaha kadar uyumuyor. O zaman siyasetçilerin annesi de uyumayacak ve diyecek ki "Buna çare bulun"

Cumhuriyet Halk Partisi olarak şuna emin olmanızı istiyorum, baştan 7 Haziran'dan itibaren sayın Genel Başkanımız, MYK'mız, parti meclis üyelerimiz, vekillerimiz bir tek şeye odaklandı; bu terör yangınını nasıl söndürebiliriz? Bu yangın konusundan nasıl bir katkımız olabilir. Sayın Davutoğlu dün aynen şu cümleyi kullandı; çok çaba sarf ettim. Sayın Davutoğlu bir çaba sarf etmediniz. Kimseyi kandırmayın.

SOSYAL MEDYADA TT OLDU

işte paylaşılan bazı tweetler

Kemal Göktaş

Gürsel Tekin'e diyin ki: Bedeli 30-18 bin yapıp yoksulları dışta bırakanlar utansın. CHP'nin yoksula "bedelsiz bedelli" önerisi yerindeydi

Ufuk Uras

Chp, bedelli yapanın askerliğini iptal edecekmis.Akp'nin oyunu artirmak icin elinden geleni yapıyor bu Gürsel Tekin. Allah akil fikir versin

Musa Hayal

Gürsel Tekin bedelli askerliği kaldıracaklarını söyledi.CHP'nin yüzde80 oy aldığı Bağdat Caddesi'nde şehit cenazesi oldu da biz mi görmedik?

Pınar Işık Ardor

GÜRSEL TEKİN: "Bütün o bedellileri iptal edeceğiz." VERİLEN HAKKI NASIL GERİ ALIRSINIZ YAHU??

Kripto Bilgiler

Gürsel Tekin bedelli askerlik yapanların askerliklerini iptal edeceğiz demiş.Galiba CBnin,kazara da olsa hükümeti kurun demesinden korkuyor!

Muhalif Ç.

Selahattin Demirtaş ve Gürsel Tekin günün saçmalayanları