HDP'li vekil hakkında karar verildi!

HDP'li vekil Nimetullah Erdoğamuş hakkında karar verildi. HDP Diyarbakır milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, Diyarbakır' da "sivil cuma namazında " yaptığı konuşmadan ötürü yargılandığı davadan beraat etti.

HDP'li vekil hakkında karar verildi!

HDP Diyarbakır milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, Diyarbakır'da "sivil cuma namazında "yaptığı konuşmadan ötürü yargılandığı davadan beraat etti. Erdoğmuş bu dava kapsamında Ankara da gözaltına alınmıştı.

TERÖR PROPAGANDASI YAPTIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

HDP'nin eski müftü olan Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş hakkında, 4 Mart 2016'da Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesindeki Sümerpark'ta, sözde 'Sivil Cuma namazı'nı kıldırıp yaptığı konuşma nedeniyle, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aynı olay ile ilgili Demirtaş hakkında da soruşturma açılmıştı.

Namaz kıldıran Erdoğmuş'un daha sonra yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK/KCK'nın üst düzey yöneticilerinin talimatları doğrultusunda hareket eden örgüt mensuplarına yönelik güvenlik güçlerince yapılan operasyonları gayrimeşru gösterdiği ifade edilmişti.