Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

Ramazan ayını n ilk Cuma gecesi ziyarete açılan Hırka-i Şerif’i görmek isteyenler Fatih Hırka-i Şerif Camii’ye akın etti.

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı
Ramazan'ın ilk cumasında ziyarete açılan Hırka-i Şerif, hafta içi saat 10.00 ile 18:00, hafta sonu ise 09.00 ile 18.00 arasında ziyaret etmek isteyenlere açıklacak.

Fatih Hırka-i Şerif Camii'nde bulunan Hz. Muhammed'in, Veysel Karani Hazretleri'ne hediye ettiği Hırka-i Şerif, Ramazan'ın ilk Cuma gününden bu yana ziyarete açılmıştı.  Daha ilk günlerden Hırka-i Şerif7i görmek isteyen vatandaşlar akın ettiler.
Sakal-ı Şerif ve Hırka-i Şerif-i görenler gözyaşlarını tutamadı 
Hırka-i Şerif'in ziyarete açılışı sebebiyle Fatih'teki Hırka-i Şerif Camii bahçesinde tören düzenlendi. Törene; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşlarında katılım sağladığı törende Hz. Muhammed Mustafa (sav) hırkasını görenler göz yaşlarına boğuldu. Türkiye’nin dört bir yanından Hırka-i Şerif-i görmek için gelenler duygusal anlar yaşadı.
Veysel Karani Hazretleri'nin 58. kuşak torunu Gülay Köprülü, ''Burada olmak çok büyük bir mutluluk, bana çok huzur veriyor. Bu görevi yerine getirdiğim için çok mutluyum'' dedi.