IŞİD'in Yaptığı Zulmü Anlattılar!

IŞİD’in yapmış olduğu zulümlerden kaçarak kurtulan Suriyelilerin anlatmış oldukları olaylar dinleyenleri adeta dehşete düşürecek cinsten.

IŞİD'in Yaptığı Zulmü Anlattılar!

IŞİD’in yapmış olduğu zulümlerden kaçarak kurtulan Suriyelilerin anlatmış oldukları olaylar dinleyenleri adeta dehşete düşürecek cinsten. Anlatan kişilerin aralarında IŞİD’in boğazını keseceği sırada kurtularak Türkiye’ye gelen bir kişi ile beraberinde gelen ailelerin anlattıkları ve yaşadıkları olaylar dinleyenleri adeta dehşete düşürdü. 4 ailenin IŞİD’in elinden kaçarak geldiği ve anlattığı olaylar işte şu şekilde.

Ahmet El Hasan Cerablus’ta kardeşinin IŞİD militanlarınca kafası kesilerek öldürülmek istendiğini büyük bir acı ile şu şekilde anlattı. ‘‘Ben de bizzat bölgede bulunan muhalif gruplar arasında IŞİD ile savaştım. Yaklaşık olarak 5 ay savaştım ve ayağımdan vuruldum. Sonrasında ise tam 4 defa ameliyata alındım. Amcamın oğlu ise IŞİD’in elinden imkânsız denilecek bir şekilde kurtuldu. Onun tam boğazını kesecekleri zaman bir anda bırakıvermişler. Benim amcamın oğlu ise baygın taklidi yapmış ve 1 saatlik yol yürüyüp sınırı aşarak bizim buraya geldi’’

IŞİD2in bölgede çok uzun sürelik bir hâkimiyetinin olduğunu anlatan Ahmet El Hasan, bu terör örgütünün namaz vakti dışında bölgede bulunanları teker teker toplayarak hücrelere yerleştirip hapis cezası verdiklerini dile getirdi. Ahmet El Hasan bu konuda ise şu şekilde konuştu. ‘‘IŞİD namaza gitmeyen kişileri alandan hapse atıyor ve onları orada öldürüyor. Benim ve ailemin neredeyse tüm akrabalarını IŞİD teker teker öldürdü. Şimdi ise Türkiye deyim ve çok rahatım. IŞİD’in yüzünden dolayı bölgede bulunan herkes kendi topraklarından kaçmakta’’ şeklinde konuştu.

Ahmet El Hasan 5 aylık bir süre içerisinde IŞİD ile mücadele ederken tam 45 tane yakın akrabasını kaybettiğini dile getirerek şu cümleleri kullandı. ‘‘Eğer IŞİD bölgeden giderse topraklarımıza geri gideceğiz. IŞİD orada bulunuyor ve biz burada perişan olmaktayız. Yaklaşık olarak 5 aylık bir süreyle IŞİD ile mücadele ettim. Bu mücadelede yaklaşık olarak 45 tane yakın akrabamı kaybetmek zorunda kaldım’’ cümlelerini kullandı.


Etiketler; #IŞİD #zulüm