İstanbul'da bir fare donarak öldü: -3 derece

İstanbul'da yaşanan soğuk hava şartları nedeniyle bazı canlılarda yaşamını yitirdi. Çekilen bir görüntüde farenin donduğu gözlemlendi. İşte İstanbul'da yaşanan soğuk manzaralar.

İstanbul'da bir fare donarak öldü: -3 derece

İstanbul'u etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Sabah vakitlerinde termometreler -2 dereceyi gösterirken, Yıldız Parkı'nda bir fare dondu.

İstanbullular bugün yılın en soğuk gününe uyandı. Termometreler sabah vakitlerinde -2 dereceyi gösterirken, İstanbul'da etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

İstanbul'un son zamanlardaki en soğuk gününü yaşadığını söyleyen bir vatandaş, "50 yıldır İstanbul'dayım ilk defa böyle bir soğuk görüyorum. Donuyoruz" dedi.

Şehri etkisi altına alan soğuk hava, hayvanları da etkiledi. Yıldız Parkı'nda bir fare, soğuk nedeniyle dondu. Karlar içerisinde hareketsiz kalan farenin yardımına basın mensupları koştu. Bir basın mensubu, fareyi alarak kar ve buzdan arındırılmış bölgeye taşıdı.

Yıldız Parkı'nın müdavimleri sincaplar ise ağaçlardan inerek kar üstünde yiyecek aradı. Parktaki gölde yüzen ördeklerin yuvalarında ise buz sarkıtları oluştu.