İstanbul'da metro bomba alarmı nedeniyle kapatıldı !!

İstanbul'da bulunan metroda bomba alarmı verildi. Ayrılıkçeşme metro istasyonundaki şüpheli paket polisi alarma geçirdi. Polis metroda çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul'da metro bomba alarmı nedeniyle kapatıldı !!

Kadıköy Ayrılıkçeşme Metro İstasyonu'na bırakılan şüpheli çanta polisi alarma geçirdi. İstasyonun güvenlik kamerasında çantayı bıraktığı tespit edilen zanlı Maltepe'e istasyonunda gözaltına alındı. Kadıköy İskele Polis Merkezi'ne götürülen zanlının bıraktığı çantada nevresim takımı çıktı.

Olay sabah saatlerinde Kadıköy Metrosu ile Marmaray'ın birleştiği Ayrılık Çeşme İstasyonu'nda yaşandı. Paketin fark edilmesinden sonra güvenlik kameraları kontrol edildi. Bir kişinin paketi bıraktıktan sonra ayrıldığı görülünce polise haber verildi. Polis, metro istasyonunda geniş güvenlik önlemleri aldı.

Metronun Kartal yönüne seferleri durdurularak bomba imha uzmanları çağrıldı. Bir süre sonra gelen uzmanlar şüpheli çantayı fünye ile patlattı. Çantadan yeni alınmış nevresim takımı çıktı. Polis merkezinde ifadesi alınan şahsın psikolojik sorunlarının olduğu öğrenildi.

Etiketler; #metro #bomba