İstanbul'u hareketlendiren bomba ihbarı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki Okmeydanı ile Kağıthane Talatpaşa Mahallesini birbirine bağlayan Talatpaşa Köprüsü'ne saat 22:00 sularında gelen bir grup tarafından önce ses bombası atıldı. Çevredekilerin korkmasına sebep olan bomba sonrasında grup ellerinde bulunan iki paketi de Talatpaşa Köprüsü'ne bırakarak olay yerinden kaçtı. Çevredekiler şikayeti üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından köprünün güvenliği sağlanarak, şüpheli iki paket imha edildi. Paketlerden hiçbirşey çıkmazken polis ses bombası atan kişileri aramaya başladı.

İstanbul'u hareketlendiren bomba ihbarı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki Okmeydanı ile Kağıthane Talatpaşa Mahallesini birbirine bağlayan Talatpaşa Köprüsü'ne saat 22:00 sularında gelen bir grup tarafından önce ses  bombası atıldı. Çevredekilerin korkmasına sebep olan bomba sonrasında grup ellerinde bulunan iki paketi de Talatpaşa Köprüsü'ne bırakarak olay yerinden kaçtı. Çevredekiler şikayeti üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından köprünün güvenliği sağlanarak, şüpheli iki paket imha edildi. Paketlerden hiçbirşey çıkmazken polis ses bombası atan kişileri aramaya başladı.

Beyoğlu Okmeydanı ile Kağıthane Talatpaşa Mahallesini birbirine bağlayan Talatpaşa Köprüsü'ne gelen bir grup, saat 22.00'da önce köprü üzerine ses bombası attı. Patlama nedeniyle çevredekiler büyük korku yaşadı.

Grup daha sonra metrobüs durağı girişinin de bulunduğu köprü üzerine iki paket bırakarak kaçtı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Köprüyü araç ve yaya trafiğine kapatan ekipler uzun namlulu silahlarla çevrede güvenlik önlemi aldı. Emniyet şeridi çekilen bölgeye kimse yaklaştırılmadı. Köprü üzerine gelen uzman ekipler bırakılan iki şüpheli paketi fünyeyle kontrollü şekilde patlattı. Paketlerde herhangi bir patlayıcıya rastlanmazken, olay yeri inceleme ekipleri de ses bombasının patladığı bölgede uzun süre inceleme yapıp, delil topladı. Çalışmaların ardından da köprü yaklaşık 2 saat sonra trafiğe açıldı. Ekiplerin çalışmaları sırasında polis helikopteri de bölgede devriye uçuşu yaptı.

POLİS D-100'Ü TRAFİĞE KAPATTI

Polis ekiplerinin Talatpaşa Köprüsü'ndeki şüpheli paketleri imha ettiği dakikalarda, bir ihbar da Örnektepe Metrobüs Üst Geçidi'nden geldi. Köprüye asılan pankart ve şüpheli paket polis ekiplerini tekrar alarma geçirdi. Olay yerine gelen polis, önce D-100 Karayolu'nu Edirne istikametini trafiğe kapattı. Olay yerine gelen bomba uzmanları bırakılan paketi fünyeyle patlattı. Patlatılan pakette herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmadığı öğrenildi. Kapanan yol, ekiplerin incelemelerinin ardından yeniden trafiğe açıldı.