Jandarma İçişleri'ne bağlanıyor!

İçişleri Bakanı Efkan Ala, önemli bir açıklama yapaprak jandarma’ın artık içişlerine bağlanacağını açıkladı.

Jandarma İçişleri'ne bağlanıyor!

Jandarma İçişleri'ne bağlanıyor!
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını anlatan İçişleri Bakanı Efkan Ala önemli açıklamalarda da bulundu.  FETÖ'cü darbeci hainlerin uçağını Malatya'ya indirmeyi planladıkları belirten Ala, "Aslında sistem zafiyeti de var" diye konuştu. Bakan Ala ayrıca Jandarma'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanacağını da belirterek gündeme geldi.
Bakan Ala o gece yaşadıklarını şöyle anlattı;
"O gece Erzurum'dan akşam uçağıyla Ankara'ya geliyordum. Esenboğa'ya indikten sonra yakın korumam 'Efendim darbe oluyor' dedi. O arada MİT müsteşarı Hakan Fidan telefonla arayarak darbe olduğunu ve bombalandıklarını belirtti.
Benim jandarma yaverim yanımdaydı, 'Tanklar geliyor' diye belirtti. Sayın Cumhurbaşkanı'nı aradım, ulaşamadım. Ben emniyete sahada olun talimatını, geri çekilmeyecekleri emrini verdim. Ardından size bağlandım. Bunun bir FETÖ olayı olduğunu ve halkın ayaklanması oldu.
17-25 Aralık'tan sonra iç güvenlik paketi yaptık. Jandarmanın önemli bir kısmını İçişleri Bakanlığı'na bağladık keşke hepsini bağlasaydık. Bundan sonra Jandarma İçişleri'ne bağlanacak. Yetiştirmesi, ataması, görevden alması… Emniyet Genel Müdürlüğü nasılsa Jandarma da öyle olacak."