Kağıthane'de gerginlik: Elektrik hattı patladı

Bugün öğlen sularında İstanbul Kağıthane'de büyük bir patlama yaşandı. Talatpaşa mahallesinde gerçekleşen patlamanın yeraltından geçen elektrik hattından kaynaklanmış olduğu açıklanırken vatandaşa herhangi bir zararı olmadı.

Kağıthane'de gerginlik: Elektrik hattı patladı

Patlama, Kağıthane'nin Talatpaşa Mahallesi Alakoç sokakta 12.00 sıralarında meydana geldi. Bir patlama sesi duyan sokak sakinleri, durumdan polis ve itfaiye ekiplerini haberdar etti.

ELEKTRİK HATLARI PATLADI

İtfaiye ve polis ekipleri kısa sürede olay yerine geldi, patlamanın yeraltından geçen elektrik hatlarında meydana geldiği anlaşıldı. Güvenlik nedeniyle sokak emniyet şeritleriyle çevrildi, yaya ve araçla giriş çıkışlara izin verilmedi. Bu sırada kablolarda alevli yanmanın sürdüğü görüldü.

TAMİR İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI


Herhangi bir olumsuzluğa karşı sağlık ekipleri de olay yerinde hazır bekletildi. Elektrik onarım ekiplerinin olay yerine gelmesinin ardından patlamanın meydana geldiği hatlardaki akım kesildi. Kablolarda süren yangına itifaiye müdahale etti ve alevleri söndürdü. Hasar oluşan hattın tamiri için çalışma başlatıldı.