Kara Kış İstanbul'a Giriş Yaptı!

Önceki günlerde duyurduğumuz Sibirya soğukları İstanbul'dan ülkeye girdi. Bugün büyükşehir İstanbul'da kar yağışı hakimdi. Önce yüksek yerlere yağmaya başlayan kar zamanla kent merkezine de inmeye başladı. Meteoroloji gece ve yarın sabah olası yol buzlanmalarına karşı sürücüleri uyarıyor.

Kara Kış İstanbul'a Giriş Yaptı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yazılı olarak yaptığı açıklamasında, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM meteoroloji departmanının tahminlerine göre, İstanbul bugün akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkisi altına gireceğini belirtmişti. Beklenen kar, saat 18:00 itibariyle yüzünü gösterdi.

KAR YAĞIŞI BAŞLADI

İBB Trafik Radyo Yayın Yönetmeni Murat Kazanasmaz, attığı tweetiyle kar yağışının başladığını duyurdu. Kazanasmaz "Kar yağışı Hadımköy civarında başladı. Yavaş yavaş merkeze doğru ilerliyor" dedi.

YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ

Kar yağışı, Hadımköy başta olmak üzere Sarıyer, Büyükçekmece, Kurtköy, Sultanbeyli gibi İstanbul'un yüksek kesimlerinde etkisini gösterdi.

METEOROLOJİ UYARDI


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Bu gece ve yarın Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, İç Ege, Göller Yöresi ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (10-20) ve yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar yağışları beklendiğinden başta ulaşımda aksamalar ve buzlanma olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

İstanbullular mümkün mertebe evinizden dışarı çıkmayın sadece iş için gerektiği saatlerde çıkın.