Kartepe'de düşen kar kütlesi 4 kişiyi yaraladı

Kartepe'ye giden tatilciler, kayak yaptıkları sırada inanılmaz bir olay yaşadılar. Çatı'nın üzerinde biriken kar kütlelerinin üzerlerine düşmesi ile şok yaşayan tatilcilerin 4'ü yaralandı. İşte detaylar.

Kartepe'de düşen kar kütlesi 4 kişiyi yaraladı

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan bin 600 rakımlı kayak merkezindeki otelin çatısında günlerdir devam eden yağış sonucu oluşan kar yığını aniden düştü.

Kar kütlesinin altında kalarak yaralanan 4 tatilciden 3'ü ayakta tedavi edildi, diğeri hastaneye kaldırıldı.

"YARALILARIN CİDDİ BİR ŞEYİ YOK"

The Green Park Resort Kartepe Oteli Genel Müdürvekili Zeki Özdemir yaptığı açıklamada, olayın 12.20'de otelin çatısında biriken karın düşmesi sonucu meydana geldiğini söyledi.

Günübirlik tatilcilerden 4 kişinin yaralandığını belirten Özdemir, "Yaralıların ciddi bir şeyi yok. 3'ü ayakta tedavi edildi, 1'i hastaneye gitti, başında hafif zedelenme var, hastanede müşahede altında" ifadesini kullandı.

Özdemir, ''çığ düştüğü'' iddiasına ilişkin, "Öyle bir şey yok. Sadece aşırı karın birikmesi donucu kar kütlesi düştü çünkü yaklaşık 6 gündür aralıksız kar yağıyor. Kar kalınlığı 2,5 metreyi buldu ve hala mücadele ediyoruz ama şu ana kadar kötü bir olayla karşılaşmadık, inşallah bundan sonra da karşılaşmayız. Çığ filan yok zaten, bölgemiz çığ bölgesi değil" şeklinde konuştu.