Kazada Ölen Kız Kardeşler Toprağa Verildi

Trabzon'da yaşanan olayda, trafik kazasında hayatlarını kaybeden iki kız kardeşin cenazeleri gözyaşlarıyla toprağa koyuldu.

Kazada Ölen Kız Kardeşler Toprağa Verildi

Trabzon'da yaşanan olayda, trafik kazasında hayatlarını kaybeden 3 kız kardeşin cenazeleri gözyaşlarıyla toprağa koyuldu.

Olay, iki gün önce 19.00 sularında Karadeniz Sahil Yolu Yeni Mahalle mevkiinde ortaya geldi. İl merkezinden Giresun yönüne gitmekte olan Asiye Demir Solak yönetimindeki 61 AJ 776 plakalı araç, belirlenemeyen bir sebeple kontrolünü kaybedip takla attı.
 
Kazada Yaşamını Yitirdiler

Refüjü aşıp karşı şeride geçen otomobil, Trabzon’dan Rize yönüne gitmekte olan Osman Zeki Çırak yönetimindeki 61 T 0077 plakalı taksiyle çarpıştılar. Bu esnada aynı yönden gelmekte olan A.Y.’nin kullandığı 61 AP 211 plakalı araçta kaza yapan iki araca çarparak durdu. Kaza sırasında, sürücü Asiye Demir Solak ve yanındaki kardeşi Ayşegül Demir ile taksi sürücüsü Osman Zeki Çırak olay yerinde, ağır yaralanan Mihriban Sağlam ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiler. Kazada abla ve kız kardeşlerini kaybeden 23 yaşında Birsen Demir ile 24 yaşındaki Elif Demir ise yaralandı. Yaralılar hastanede tedavi altına alındı.

İftara Giderken Can Verdiler

Trabzon Liman İşletmesi’nde çalışmakta olan Asiye Demir Solak ile kardeşleri Ayşegül, Elif ve Birsen ile iş arkadaşı Mihriban Sağlam’ın, iftara katılmak için Akçaabat İlçesi’ne gitmek üzere yola çıktıkları belirlendi.

Son Yolculuklarına Uğurlandılar

Kazada hayatlarını kaybeden Demir kardeşler için Düz yurt Mahallesi’nde öğle namazı sonrasında cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Orta hisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ile çok sayıda kişi oradaydı. Kaybettiği çocuklarının tabutlarına sarılan baba Alaattin Demir gözyaşlarına boğuldu. Kazada ölen Asiye Demir Solak’ın ayakta durmakta zorluk çeken eşi Mustafa Solak ise "Aşkım nereye gidiyorsun?" diyerek gözyaşı döktü. Demir kardeşlerin arkadaşları ve yakınları da aileyi teskin etmeye çalıştı. Demir kardeşlerin cenazesi, Düz yurt Mahallesi Mezarlığı’nda yan yana toprağa verildi.