Kemal Kılıçdaroğlu ve Cizre saldırılarını PKK üstlendi

Terör örgütü PKK açıklama yaptı. PKK, dün Artvin'de Kılıçdaroğlu'na geçekleştirilen saldırı ile bugün Cizre'de gerçekleştirilen intihar saldırısını üstlendi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Cizre saldırılarını PKK üstlendi

PKK, dün Artvin'de CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırı ile Cizre'de bu sabah 11 polisin şehit olduğu, 75'i polis 78 kişinin yaralandığı intihar saldırısını üstlendi.

HEDEF KILIÇDAROĞLU DEĞİLDİ

PKK, Artvin saldırısındaki hedeflerinin Kılıçdaroğlu değil güvenlik güçleri olduğunu belirterek "JÖH'e ait askeri araç hedef alınırken, Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun orada olduğu bilmiyorduk.." ifadelerini kullandı.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayın yaşandığı Yanıklı köyü Soğuksu mevkisinde durumundan şüphelenilen ve saldırıyla bağlantısı olduğu sanılan bir kişi ise gözaltına alındı.

7-8 KİŞİLİK TERÖRİST GRUBU OLDUĞU SANILIYOR

Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre kendilerine, ’Karadeniz Açılım Grubu’ adını veren 7-8 kişilik PKK’lı terörist grubu, Ardahan-Göle kırsalı üzerinden 1.5-2 ay önce Şavşat’a geldi. Geçen ay bölgede bir aracı durdurarak kaçıran grup, Yanıklı Köyü ve Eski Kale Köyü civarında köylüler tarafından görüldü. Jandarmaya yapılan ihbar üzerine bölgede arama tarama çalışması yapan güvenlik güçleri teröristlerin izine rastlamadı. İddiaya göre, ’Sansasyonel eylem yapın’ talimatı aldığı öne sürülen grup bir hafta önce saldırının yaşandığı Yanıklı köyü civarında ikinci kez görüldü. Bölgede saldırı amaçlı keşif yaptıkları sanılan grubun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yönelik dünkü saldırıyı gerçekleştirdiği sanılıyor.