Kılıçdaroğlu, seçimlerden önce 2. kez Ekşi Sözlük’ün konuğu oldu..

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran Seçimlerinden önce aralarına katıldığı Ekşi Sözlük Yazarlarının sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, esprili yanıtları ile yazarlara oldukça eğlenceli anlar yaşattı.

Kılıçdaroğlu, seçimlerden önce 2. kez Ekşi Sözlük’ün konuğu oldu..

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran Seçimlerinden önce Ekşi Sözlük’e üye olmuş ve yazarların seçim öncesi öğrenmek istedikleri soruları yanıtlamıştı. Kılıçdaroğlu, 1 Kasım Seçimlerine sayılı günler kala, yeniden aynı etkinliğe katılım gösterdi. Kılıçdaroğlu’nun bu defa ki yanıtları oldukça neşeli ve espriliydi. Bir yazarın, “Kemal Kılıçdaroğlu iş buluyoruz çok şükür ama kız bulamazsak size başvuralım mı?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu; “Biz emekliye ve işçiye kaynak bulmaya çalışıyoruz. Eş bulma konusuyla Esra Erol ve Ahmet Davutoğlu ilgileniyor.” yanıtını vererek herkesi kahkahalara boğdu.

Soru: Merhaba Kemal Kılıçdaroğlu, internet için çağın gereklerine uygun hukuki düzenlemeler yapma konusunda projeleriniz nelerdir? Ayrıca sansür ve benzeri keyfi erişim engellemelerine maruz kalınmaması açısından, internet erişim hakkı temel bir insan hakkı olarak anayasal güvenceye alınabilir mi? Teşekkürler.

Kemal Kılıçdaroğlu: Bilgiye erişim hakkı bir insan hakkıdır önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Bu hak kısıtlanamaz. Kimse VPN kullanmak zorunda kalmayacak.

Soru: Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ülkemizde yaşayan Suriyelilerle ilgili geleceğe dönük nasıl bir politikanız var?

Kemal Kılıçdaroğlu: Suriye sorununu çözmek için iki aşamalı bir planın devreye girmesi gerekiyor.

1 - Suriye'deki iç savaşın sona ermesi için, Türkiye'nin de katkı vereceği bir sürecin başlaması.

2 - iç savaş sonrası Suriye'nin yeniden imarı.

Bunun için Avrupa Birliği'nin finans desteği sağlaması gerekiyor. Suriye'de iç barış sağlandıktan sonra Türkiye'deki göçmenlerin güvenli bir şekilde ülkelerine dönmelerini sağlayacağız.

Soru: Kemal Kılıçdaroğlu PKK bir terör örgütü müdür?

Kemal Kılıçdaroğlu: Evet PKK herhangi tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde bir terör örgütüdür.

Soru: Kemal Kılıçdaroğlu iş buluyoruz çok şükür ama kız bulamazsak size başvuralım mı?

Kemal Kılıçdaroğlu: Biz emekliye ve işçiye kaynak bulmaya çalışıyoruz. Eş bulma konusuyla Esra Erol ve Ahmet Davutoğlu ilgileniyor.

Soru: Kemal Kılıçdaroğlu sizin hükumetinizde bir spor kulübü başkanı insanları bir yerde rehin tutup, televizyonlara çıkıp tehditler saçıp elini kolunu sallayıp gezebilecek mi?

Kemal Kılıçdaroğlu: Hayır gezemez. Bizim iktidarımızda hiç kimse bize güvenerek başkalarının üzerinde baskı kuramaz.

Soru: Selamlar Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal ağabey ben daha önce partinize hiç oy vermemiştim. Şimdi vereceğim, bunun birçok sebebi var ama en güzel sebebi yaptığınız o kalp işaretiydi. Ve ağabey bu ülke için siz fazla kibarsınız. Nezaketin ve tebessümün bir gün yüceltileceği gün gelecek mi Kemal ağabey bu ülkeye?

Kemal Kılıçdaroğlu: Buluşmamızın ardından size ve tüm değerli sözlük yazarlarına bir kalp daha göndereceğim :)