Konyalı gazi o anları anlattı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde 3 askerin şehit olduğu saldırıda yaralı olmasına rağmen çatışmaya devam eden Konyalı Uzman Jandarma Onbaşı Bahri Uçmak o anları anlattı.

Konyalı gazi o anları anlattı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü mensuplarınca 14 Ağustos'ta düzenlenen ve 3 askerin şehit olduğu saldırıda 5 arkadaşıyla yaralanan Konyalı Uzman Jandarma Onbaşı Bahri Uçmak, tedavisinin ardından memleketi Konya'ya geldi.

Sağ koluna isabet eden kurşun nedeniyle yaralanan ve yaklaşık yarım saat bu şekilde çatışan Uçmak, birliğine döneceği günü sabırsızlıkla bekliyor.

KAHREDEN FOTOĞRAF
Çatışma anını ve sonrasını anlatan Uçmak, çatışmadan saatler önce çekilen, şehit iki askerin  de bulunduğu fotoğraf karesini gösterirken duygulandı. Arkadaşlarına "kardeşlerim" diye hitap eden Uçmak, olay günü mayın taraması yapan askerlerin güvenliği için gece yola çıktıklarını söyledi.

Çatışmadan saatler önce fotoğraf çektiren şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Durmuş Taştiken, şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş, yaralanan Uzman Jandarma Çavuş Haydar Karaman ve Fatih Turgut. İşte o fotoğraf:

YARASINA ALDIRMADAN ÇATIŞTI
Bölgeye vardıklarında gerekli hazırlıkları yapmaya başladıklarını ifade eden Uçmak, şunları kaydetti:

"Mayın taraması yapanların güvenliğini alıyorduk. İki mayın bulunarak patlatıldı. Bu sırada taciz ateşi yapılınca mayıncılar geri çekildi. Dönüş yolunda dinlenirken saldırdılar ve anında karşılık verdik. Vatan hainlerini öldürmeye çalıştık. Yanımıza düşen roket patlamadı. Onlar geri çekilene kadar karşılık verdik. Çatışma esnasında vurulduğumu, kolumdaki kanı görünce fark ettim. Yaralı halde çatışmaya devam ettim. Sonra gelen helikopterlerle bölgeden ayrıldık. Şehit askerlerimize üzüldüm ama şehit oldular ve cennete gittiler. Şehit olan tim komutanımız Astsubay Dursun Taştiken'in son göreviydi. Çocuğu olacağı için çok heyecanlıydı ve izne ayrılacaktı."

Uçmak, çocukluk hayalinin hep asker olmak olduğunu belirterek, "Şehit olmak inşallah bize de nasip olur. Bu vatan uğruna canımızı seve seve veririz. Vatanımıza canımız feda. Kolum iyileşir iyileşmez hemen gidip, arkadaşlarımın kanını yerde bırakmayacağım" diye konuştu.

Etiketler; #konya #gazi