Köylülerin Atlarını Av Tüfeğiyle Vurdular

Antalya'da yaşanan olayda, köylülere ait 9 tane at, yayladaki merada av tüfeğiyle vurulup öldürülmüş bir şekilde bulundu.

Köylülerin Atlarını Av Tüfeğiyle Vurdular

Konya altı ilçesine bağlı Doyran Mahallesi Geyik bayırı mevkisinde sürülerini otlatan çoban, telef olan atları görünce durumu jandarma ekibine bildirdi. Jandarma Ekipler, saçma izleri olan atlarla ilgili tutanak tutup, olayı işleyen kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattılar. Yaylada çobanlık yapan Hüseyin Kılar, ölü atları görünce büyük şok olduğunu dile getirdi.

Yeni Doğmuş Ata Bile Ateş Etmiş

Atların senelerdir meralarda gezdiğini ve yaylanın en önemli güzelliklerinden olduğunu dile getiren kılar, "Yeni doğmuş ata bile ateş etmiş. Yaralı halde gördüğümüz tay yayılamıyor, süt emiyor. Bu tayın alınarak bakılması gerekmektedir. Bu tay da birkaç güne de ölebilir." dedi. Çoban Hasan Ali Demir kıran da keçilerini otlatırken meralarda sürekli gördüğü atları silahla vurulmuş şekilde bulduğunu söyledi.

Atları İçin Gözyaşı Döktü

Ölmüş olan 6 atı için gözyaşı döken Hamit Akmak da atları satmaktan vazgeçip ziyaretçiler ve torunlarının görmesi için meraya saldığını dile getirerek, "Yaz, kış onları takip etmekteyim. Çok mutsuzum. Ailemizden biri gibiydiler. Özgürce yayılsınlar, koşsunlar diye salmıştım ama vurup öldürdüler." Açıklamalarını yaptı.