KYK borçları silinecek mi? Cumhurbaşkanı yanıtladı

KYK borçları ile ilgili net açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sahurda bir araya geldiği öğrencilerin KYK borçları ile ilgili sorusunu cevap verdi.

KYK borçları silinecek mi? Cumhurbaşkanı yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'ın Twitter'dan yaptığı paylaşıma cevap veren gençleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırladığı sahur programına katılarak sürpriz yaptı. Gençlerle sahur yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan gençleri sorularını yanıtladı.

Erdoğan, bir öğrencinin öğrenim kredisi borçlarıyla ilgili sorusu üzerine şunları söyledi:

"Ben sana Erdoğan cevabı mı vereyim, İnce cevabı mı vereyim veya diğerleri gibi mi cevap vereyim? Eğer 'Erdoğan cevabı verin' derseniz, ben size en doğrusunu konuşurum. Burs karşılıksız. Biliyorsunuz kredi, belli devlet imkanlarının gençlerimiz için üniversiteyi bitirdikten sonra onlara yeni bir süreç açabilmek için temin edilmiş bir yöntemdir. Üniversiteni bitirdin, iş bulana kadar ödeme var mı, yok.

"YAPAMAYACAĞIMIZ BİR ŞEYİN SÖZÜNÜ VERMEYELİM"

İş bulduktan sonra faizsiz, çok düşük taksitlerle o krediyi ödemeye başlar ama o, onun için aynı zamanda iş bulma garantisidir. Bu devlet de olabilir, özel sektör de olabilir. Diğer adaylar, Allah selamet versin, biz diyor sileriz. Biz 'dürüst olalım' diyoruz. Yapamayacağımız bir şeyin sözünü vermeyelim."