Mardin'de PKK Dehşeti: Terör Örgütü Üyeleri Köprü Patlattı

Mardin Nusaybin'de PKK terör örgütü mensubu kişiler tarafından iki mahalleyi bağlayan Ahmet Kaya Köprüsü havaya uçuruldu. Köprüye düzenlenen bombalı saldırının şiddeti ile 3 kişi yaralandı pek çok ev ve iş yeri zarar gördü.

Mardin'de PKK Dehşeti: Terör Örgütü Üyeleri Köprü Patlattı

 Mardin'in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lılar, iki mahalleyi birbirine bağlayan Ahmet Kaya Köprüsü’nü havaya uçurmak için bombalı saldırı düzenledi. Büyük bir gürültüyle patlayan bomba köprüde hafif maddi hasar yarattı. Hain saldırıda 3 vatandaş yaralandı. Çevrede bulunan ev, işyerleri ve araçlarda büyük hasar meydana geldi. Nusaybin’de Abdulkadirpaşa ile Devrim mahallelerini birbirine bağlayan Ahmet Kaya Köprüsü’ne bugün saat 20.00 sıralarında PKK’lılar tarafından bombalı saldırı düzenlendi. PKK’lılar köprüye yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.

 

Büyük bir gürültüyle patlayan bomba köprüde ilçenin her tarafından duyulurken, vatandaşlar korku ve panik yaşadı. Patlamada hafif maddi hasar oluşan Ahmet Kaya Köprüsü çevresinde bulunan 3 kişi yaralandı.

 

Bombanın şiddetiyle köprü çevresinde bulunan ev, işyerleri ve araçlarda buyük hasarlar oluştu. Kapı ve penceleri kırılan binaların bazılarında da büyük delikler oluştu. 

 VALİLİK AÇIKLAMASI 

Mardin Valiliği, PKK’lıların Nusaybin’deki Ahmet Kaya Köprüsü’ne düzenlediği bombalı saldırı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

 

"20.08.2015 günü saat 20.00 sıralarında ilimiz Nusaybin İlçesi Abdulkadirpaşa Mahalles’nde bulunan Ahmet Kaya Köprüsü, terör örgütü mensuplarınca patlayıcı yerleştirmek suretiyle havaya uçurulmaya çalışılmış ancak, patlama sonrası köprüde hafif maddi hasar meydana gelmiştir. Nusaybin ilçemizde özellikle Abdulkadirpaşa Mahallesi’nde hendekler kazıp, barikatlar kurarak güvenlik güçlerini sözde engellemeye çalışan terör örgütü, bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hayatını çekilmez bir hale getirmektedir. Aynı şekilde mahallenin güzergahında olan Ahmet Kaya Köprüsü’nü havaya uçurma girişimi de, örgütün bu bölgedeki vatandaşları önemsemediğinin göstergesidir. Güvenlik kuvvetlerimiz, içinde Nusaybinlilerin de olduğu tüm Mardin halkının huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütünün bütün çabalarını boşa çıkarmaya devam edecek, bu yöndeki çalışmalarını aynı kararlılıkla hız kesmeden sürdürecektir."