Mecidiyeköy ve Kadıköy'de bomba paniği

İstanbul'da bu gece yine bomba paniği yaşandı. Mecidiyeköy’de, Cevahir Alışveriş Merkezi önüne bırakılan kartonlar ve Kadıköy’de de, bir apartmanın önündeki sahipsiz çanta bomba paniğine neden oldu. 2 ayrı yerede gelen polis ekipleri kutuları, çantayı fünye yardımıyla patlattı. Çantalarda bomba olmadığı anlaşıldı. Mecidiyeköy ve Kadıköy'de yaşanan olaylarda ölen yada yaralanan olmadı.

Mecidiyeköy ve Kadıköy'de bomba paniği

İstanbul'da bu gece yine bomba paniği yaşandı. Mecidiyeköy’de, Cevahir Alışveriş Merkezi önüne bırakılan kartonlar ve Kadıköy’de de, bir apartmanın önündeki sahipsiz çanta bomba paniğine neden oldu. 2 ayrı yerede gelen polis ekipleri kutuları, çantayı fünye yardımıyla patlattı. Çantalarda bomba olmadığı anlaşıldı.
Mecidiyeköy ve Kadıköy'de yaşanan olaylarda ölen yada yaralanan olmadı. 

Mecidiyeköy’de, Cevahir Alışveriş Merkezi önünde mevcut bulunan bir kahve zinciri şubesinin önüne bırakılan karton kutular fünye ile patlatıldı. Karton kutular boş çıktı.
Kadıköy’de de, bir apartmanın önündeki sahipsiz çanta heyecan yarattı. Ancak bomba imha ekibi çantayı fünye ile patlatmaya hazırlanırken, çantanın çöp olarak kapı önüne bırakıldığı anlaşıldı.

CEVAHİR alışveriş merkezi AVM ÖNÜNDE HEYECAN

Mecidiyeköy’deki Cevahir Alışveriş Merkezi önünde mevcut bulunan bir kahve zinciri şubesinin önüne bırakılan karton kutular polisi alarma geçirdi. Saat 21.00 sularında kutuları gören vatandaşların “şüpheli paket” ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler, alışveriş merkezi AVM önündeki Büyükdere Caddesi’ni güven şeridi çekerek vasıta trafiğine kapattı. Bomba imha uzmanı da, özel koruyucu kıyafetini giyerek karton kutulara fünye yerleştirdi.

MERAKLI VATANDAŞLAR BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİ

Şüpheli paket olduğunu öğrenen çok fazla sayıda vatandaş da, bu sırada güven şeridi arkasında meraklı gözlerle çalışmaları izledi; bol bol fotoğraf çekti. Megafonla gercekleşen “kontrollü patlama” uyarılarının ardından, karton kutular fünye ile patlatıldı. Bomba imha uzmanının yapmış olduğu incelemede kutuların boş olduğu anlaşıldı. Patlamanın ardından cadde tekrardan vasıta ve yaya trafiğine açıldı.

KADIKÖY’DE SAHİPSİZ ÇANTA

Kadıköy ise bir apartmanın önüne bırakılan sahipsiz çanta, polis ekiplerini alarma geçirdi.
Olay, saat 20.00 sularında Rasimpaşa Mahallesi, İskele Sokak üzerinde vuku buldu . Edinilen bilgiye göre, sokak üzerindeki bir apartmanın önünde sahipsiz biçimde duran çantayı gören vatandaşlar, durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, sokağı güven şeridiyle trafiğe kapatarak, çevrede emniyet önlemi aldı. Bir zaman akabinde olay yerine bomba imha ekibi gelerek, şüpheli çantayı fünyeyle patlatmak üzere hazırlık yapmaya başladı.

ÇANTA, KÜÇÜK ÇOCUĞUN ÇIKTI
Bu sırada, küçük yaşlardaki bir erkek çocuğu sokağa gelerek, çantanın kardeşi Yusuf Gün tarafından çöp olarak apartmanın önüne bırakıldığını belirtti . Bunun üzerine ekipler, çocuk ile beraber çantayı inceledikten akabinde , boş olduğu öğrenilen çantayı çöp kutusuna attı.