Melikşah Üniversitesi'ne kayyum atandı

Kayseri’de paralel yapı örgütüne yapılan operasyonlar kapsamında Melikşah Üniversitesi’ne kayyum atandı.

Melikşah Üniversitesi'ne kayyum atandı

Melikşah Üniversitesi'ne kayyum atandı
Kayseri'de paralel yapı iddialarına yönelik operasyon kapsamında Melikşah Üniversitesinin bağlı olduğu Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfına mahkeme tarafından kayyum atandı.
Etrafta bulunan arsalar din inançları suiistimal ederek üniversite yapılmış
Paralel yapı iddialarına yönelik operasyon kapsamında yapılan araştırmada üniversitenin yerleşkesi ve çevresinde çok sayıda vatandaşın arsasının baskı veya din inançları suistimal edilerek vatandaştan yok denecek fiyatlara alınıp, vakıf arazisine katıp, üniversiteye çevrildiği iddia edildi.
Soruşturma kapsamında vakfa "Vakfa ait gayrimenkullerin FETÖ/PDY örgütü bünyesindeki şirket, dernek, eğitim ve öğretim kurumu üzerine faaliyet gösteren tüzel kişilere değerinden düşük fiyatla kiralanmak suretiyle vakfın zarara uğratıldığı, vakfın kuruluşundaki amacı ve vakıf tüzüğünde belirtilen amacı yerine tamamen FETÖ/PDY örgütüne finans kaynağı olarak kullanıldığı” suçlaması getirildi.
Bu iddialar doğrultusunda, Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından Melikşah Üniversitesinin bağlı bulunduğu Burç Eğitim Kültür ve sağlık Vakfının yönetim organlarına kayyum atanmasına karar verdi.