Muş'ta Bakanlığa ait spor tesisi kundaklandı

Muş'ta yaşanan olayda Bakanlığa ait spor tesisi kundaklandı. Muş'ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Kayak Merkezindeki spor tesisinin kullanılamaz hale geldiği görüntülendi. İşte detaylar.

Muş'ta Bakanlığa ait spor tesisi kundaklandı

Muş kent merkezine 8 kilometre uzaklıkta, Kızılağaç Köyü yakınındaki Kayak Merkezinde bulunan iki katlı tesiste, dün gece yarısında sonra yangın çıktı. Tesisin bekçisi Ergün Uslu, ikinci katta bulunduğu sırada önce dumanı fark ettiğini, aşağı kata indiğinde yangını gördüğünü bildirdi.

İtfaiyenin haberdar olması üzerine gelen ekip, giriş kapısının sağında bulunan camın kırıldığını ve tesisin önüne atılmış 5 litrelik içinde bir miktar benzin bulunduğunu fark etti. İtfaiyenin müdahalesi ile yangın 3 saat içinde söndürüldü.

Muş Valisi Vedat Büyükersoy da bugün vali yardımcıları ile birlikte tesise gelerek Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Kartal'dan bilgi aldı. Cumhuriyet Savcısı da olayla ilgili olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Kartal'la görüştü ve soruşturma açtı. Yangının çıkış nedenini ve kimlerin yaptığını belirlemek için başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Tesisin Kafeteryasını işleten Seyfetullah Olcay, "Binada mahsur kalan bekçi Ergün Uslu, dumandan etkilenince çareyi çatıya çıkmakta buluyor. İtfaiye, bekçiyi çatıdan indirdi ve 112 Acil ekipleri tarafından Muş Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı. Zehirlenme nedeniyle müdahale edilen Uslu, 4 saat hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi. Tesiste zarar, 200 bin lira kadar. Kapının önünde bulunan pet şişesi ve camın kırık olması, kundaklanma şüphesine neden oldu" diye konuştu.