NATO 'Kilis' hakkında açıklama yaptı

NATO'dan Kilis'e yapılan saldırılar hakkında açıklama geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Kilis'e yapılan saldırılarla ilgili, "NATO Türkiye ile dayanışma içerisinde" dedi.

NATO 'Kilis' hakkında açıklama yaptı

Stoltenberg, NATO Türkiye ile dayanışma içerisinde. NATO müttefikleri Türkiye'nin güvenliğini arttırmaya yönelik tedbirler aldı ve gerekli olduğu sürece bunu yapmaya devam edecek” ifadesini kullandı.

Stoltenberg, Suriye'den Kilis'e atılan roket mermileri ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Kilis'te DAEŞ bombalamasından ve durumun kötüye gitmesinden endişe duyduğunu belirten Stoltenberg, bu durumun doğrudan Türkiye'nin güvenliğini etkilediğini kaydetti.

Stoltenberg, Kilis'te Türk vatandaşlarının yaşamını
kaybetmesinden ötürü derinden üzüntü duyduğunu ifade ederek, Türk insanına ve hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.NATO'nun Türkiye ile dayanışma içerisinde olduğuna dikkati çeken Stoltenberg, NATO müttefiklerinin Türkiye'nin güvenliğini arttırmaya yönelik tedbirler aldığını ve gerekli olduğu sürece bunu yapmaya devam edeceğini ifade etti.
Suriye'nin IŞİD denetimindeki Bab Bölgesi'nden Ocak ayından bu yana atılan roketler 21 kişinin yaşamını yitirmesine sebep oldu. Kilisli'ler isyan etti.

Etiketler; #kilis #ato