Ömer Çelik’ten yeni başkan açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Yeni genel başkan için istişare yapılacak açıklamasında bulundu.

Ömer Çelik’ten yeni başkan açıklaması

Ömer Çelik’ten yeni başkan açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Yeni genel başkan için istişare yapılacak açıklamasında bulundu.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Diyarbakır'da dün akşam düzenlenen saldırıyı kınayan Çelik, "Bu saldırıların vahşet boyutu, sivil halkı acımasızca hedef alması Türkiye'nin ne kadar büyük bir tehditle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Türkiye'nin demokrasisini, hukuk devletini tehdit eden bu hendek, barikat siyaseti karşısında; Türkiye kararlılıkla mücadele ediyor. Demokrasisini, sosyal barışını, hukuk devletini korumak için meşru bir mücadele yürütüyor" ifadelerini kullandı.

‘Kimsenin Başkanımızı yıpratmaya hakkı yok’

Başbakan Davutoğlu'nu yıpratmaya yönelik yorumların yapıldığını dile getiren Çelik, Davutoğlu'nun incitilmesine izin verilmeyeceğini vurgulayarak, "Hiç kimse kendi kendine bir gruplaşma yaratarak, AK Parti resmi mekanizmalarının dışında bir gruplaşma yaratarak, AK Parti'nin onayını almadan birtakım çalışmalar yaparak, AK Parti adına konuşamaz. Kimsenin Başbakan'ımızı olumsuz değerlendirmelerle ele almaya ya da tahkir etmeye hakkı yoktur. Haddi de değildir. Davutoğlu AK Parti’nin bir değeridir. Yeni başkan için istişare yapılacak” açıklamalarında bulundu.