Otomobil Ve Tır Çarpıştı Aynı Aileden 7 Ölü

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan olayda, düğünden geri gelmekte olan ailenin bulunduğu araç tır ile çarpması sonucu 7 kişi yaşamını yitirdi.

Otomobil Ve Tır Çarpıştı Aynı Aileden 7 Ölü

Şanlıurfa kent merkezinde olan, oğlu Halil Kaya'nın düğününden evlerine dönmekte olan baba Ömer Kaya’nın kullandığı 63 FE 321 plakalı araç, Şanlıurfa-Suruç karayolunun 40. kilometresinde karşı yönden gelen İbrahim Deveci yönetimindeki 63 PY 859 plakalı tır ile çarpıştılar.
 
Kaza da araç sürücüsü Kaya'nın yanı sıra eşi Zeliha ve çocukları Ayşe, Bünyamin, Recep, İbrahim ve Osman Kaya yaşamını kaybetti.
 
Suruç ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi'nde imamlık yaptığı öğrenilen Kaya'nın oğlunun düğününün ardından sabah namazını kıldırabilmek için geceden görev yerine dönmek istediği bilgisine ulaşıldı.
 
Olayın şokunu atlamadığı görülen ailenin oğlu Halil Kaya, ailece mutlu oldukları törenin kısa müddet sonra feci bir kaza ile sona erdiğini açıkladı.
 
Halil Kaya, " Düğün yaptık, eve döndük, Eve bizi bıraktı. Biz 'Gitme, gitme' dedik ama 'Sabah namazı için eve gideceğim dedi. Kısa süre sonra duydum tır ile çarpışmış, vefat etmiş." diye açıkladı.
 
Diğer yandan, cenazelerin hastane morguna getirilişi sırasında hastanede bekleyen ailenin yakınları fenalık geçirdiler.