Paris'te ikinci saldırı - SON DAKİKA

PAris'te bir süpermarkete saldırı düzenlendi. Saldırının ardından ilk belirlemelere göre 2 kişinin öldüğü 5 kişinin ise rehin alındığı belirtildi. Yaşanan olayın ardından polis olay yerine geldi. İşte olayın ayrıntıları.

Paris'te ikinci saldırı - SON DAKİKA

Fransa'da yeni bir saldırı daha gerçekleşti. Paris'in Porte de Vincennes bölgesinde Yahudiler için "helal gıda" anlamına gelen koşer ürünlerin satıldığı bir marketten çatışma sesleri geldi. Saldırıda 2 kişinin öldüğü, aralarında kadın ve çocukların bulunduğu en az 5 kişinin rehin alındığı bildiriliyor.

Saldırının gerçekleştiği süper marketteYahudiler için "helal gıda" anlamına gelen koşer ürünler satılıyor. Silahlı bir saldırganın girdiği Porte de Vincennes semtindeki markette 2 kişinin hayatını kaybettiği en az 5 kişinin ise rehin alındığı belirtiliyor.

İHA muhabiri Tansu Sarıtaylı saldırganın, dün Orly Havalimanı yakınında bulunan Paris'in Malakoff adlı banliyösünde bir kadın polisin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı gerçekleştiren kişi olduğundan şüphelenildiğini söyledi.

Fransa İçişleri Bakanlığı açıklama yaparak vatandaşların ve sivillerin rehinelerin olduğu bölgelereden uzak durmaları gerektiğini duyurdu.

France2 televizyon kanalı polis kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde Charlie Hebdo dergisine yapılan ve 12 kişinin öldüğü saldırının failleri ile bu kişi arasında ilişki olduğunu bildirdi.