Patronunu soyarak ona ilginç bir not bırakan hırsız

Olay Adana'nın Yüreğir ilçesi Akdeniz Mahallesinde meydana geldi. 2014 yılında Suriye'deki iç savaştan kaçarak Adana'ya sığınan Hüveyt H. burada bir kimya sanayi şirketinde işe başladı. Düşük ücretle çalışan Hüveyt H.'ye ve ailesine kazandığı para yetmeyince patronunu soyma planı yapan Hüveyt H. bunu uygulamaya koydu. Patronu Emre Ünaldı'yı etkisiz hale getirip ellerini ve ayaklarını bağlayıp ağzına da koli bandı yapıştırdı. Daha sonra ise bilgisayar, cep telefonu ve kasadan 850 lira para aldı. Daha sonra Hüveyt H. patoruna birde ilginç bir not bırakarak kayıplara karıştı. Polis heryerde şüphelileri arıyor.

Patronunu soyarak ona ilginç bir not bırakan hırsız

Olay Adana'nın Yüreğir ilçesi Akdeniz Mahallesinde meydana geldi. 2014 yılında Suriye'deki iç savaştan kaçarak Adana'ya sığınan Hüveyt H. burada bir kimya sanayi şirketinde işe başladı. Düşük ücretle çalışan Hüveyt H.'ye ve ailesine kazandığı para yetmeyince patronunu soyma planı yapan Hüveyt H. bunu uygulamaya koydu.

Patronu Emre Ünaldı'yı etkisiz hale getirip ellerini ve ayaklarını bağlayıp ağzına da koli bandı yapıştırdı. Daha sonra ise bilgisayar, cep telefonu ve kasadan 850 lira para aldı. Daha sonra Hüveyt H. patoruna birde ilginç bir not bırakarak kayıplara karıştı. Polis heryerde şüphelileri arıyor.

Olay Yüreğir ilçesine bağlı Akdeniz Mahallesi'nde meydana geldi. Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçan Hüveyt H. ailesiyle birlikte 1 yıl önce Adana'ya geldi. Hüveyt H. burada bir kimya sanayi şirketinde işe girdi. Ancak düşük ücretle çalıştığı için ailesine de bakamadığından kafasında patronu Emre Ünaldı'yı gasp planı yaptı. Planını uygulamaya geçiren Hüveyt H., 2 Suriyeli arkadaşıyla arkası dönük olan patronu Ünaldı'yı etkisiz hale getirip ellerini ve ayaklarını bağlayıp ağzına da koli bandı yapıştırdı. Daha sonra ise bilgisayar, cep telefonu ve kasadan 850 lira para aldı. ARAPÇA NOT BIRAKTI Hüveyt H., kaçmadan Ünaldı'nın masasına oturup Arapça olarak, "Allah'a yemin ederim ki, paraya ihtiyacım olmasa çalmazdım Emre. Türkiye'ye geleli bir yıl oldu hala param yok umut ediyorum bağışlarsın" yazılı not bıraktı. Hüveyt H. daha sonra da arkadaşlarıyla birlikte olay yerinden uzaklaştı. Bir süre sonra işyerine Ünaldı'nın diğer çalışanları geldiğinde onu elleri ve ayakları bağlı ağzı bantlı olarak gördü. Çalışanları hemen Ünaldı'yı kurtardı. Ünaldı ise polisi arayarak Suriyeli çalışanı ve bilmediği iki kişi tarafından gasp edildiğini bildirdi. Olay yerine gelen polis yaptığı incelemede Suriyeli zanlının not bıraktığını gördü. Notu alan polis Arapça bilen bir polise notu Türkçe'ye çevirtti. Daha sonra ise polis zanlıları bulmak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda zanlının Suriye'ye kaçtığı tespit edildi.