PKK bölge sorumlusu ve HDP milletvekili adayı’ nın oğlu yakalandı.

PKK’ nın Bingöl Karlıova sorumlusu yakalandı. ”Rodi” kod adı ile bilinen Hamdi İ. ile HDP Kahramanmaraş milletvekili adayı Aziz Tunç’ un oğlu göz altına alındı.

PKK bölge sorumlusu ve HDP milletvekili adayı’ nın oğlu yakalandı.

 

Terörle Mücadele ekiplerinin eş zamanlı olarak düzenledği operasyonlarda PKK’ nın Bingöl Karlıova sorumlusu olan “Rodi” kod adı ile bilinen Hamdi İ. ile HDP Kahramanmaraş milletvekili adayı Aziz Tunç’ un oğlu göz altına alındı.


Bu sabah 8 ilçedeki 14 adreste aynı anda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda PKK’ nın “Rodi” kod adı ile bilinen Bingöl Karlıova bölgesi sorumlusu Hamdi İ.’ nin yakalandığı açıklandı.


Eyüp’ te bulunan PKK’ a ait hücre evine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Hamdi İ.’ nin sansasyonel eylem için İstanbul’ a geldiği öğrenildi. Ayrıca düzenlenen operasyonlar sırasında HDP Kahramanmaraş milletvekili adayı olan Aziz Tunç’ un oğlu Hayri Tunç’ da gözaltına alındı.

Şişli, Eyüp, Beyoğlu, Zeytinburnu, Avcılar, Sultanbeyli ve Zeytinburnu’ndaki 14 adrese Terörle Mücadele Ekiplerinin yaptığı operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin PKK terör örgütü için İstanbul’ dan yurtdışındaki ve yurt içindeki kamplara zorla ya da ikna ederek adam götürdüğü öğrenilmişti.