Selahattin Demirtaş HOPA olayına sessiz kalmadı !!

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş HOPA konusunda açıklama yaptı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hopa'da afet bölgesi ilanı yapılması gerektiğini belirterek, "Halk bölgeden helikopterlerle tahliye edilmeli" dedi.

Selahattin Demirtaş HOPA olayına sessiz kalmadı !!

Demirtaş, yağmurun tekrar başladığını ifade ederken, "Sel tehlikesi çok ciddi. Çok sayıda iş makinası bölgeye gitmeli ve derelerin tıkanan kısımlarını açmalı. Yeniden başlayan yağış, felaketin büyümesine yol açabilir" dedi. Demirtaş, Hopa'daki sel ve ardından yaşanan duruma ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Hopa halkının acil yardıma ihtiyacı olduğunun altını çizen Demirtaş, şunları kaydetti:


"Hemen afet bölgesi ilanı yapılmalı ve halk bölgeden helikopterlerle tahliye edilmeli. Çünkü yağmur tekrar başladı ve sel tehlikesi çok ciddi. Arama kurtarma faaliyetleri yetersiz kalıyor. Ulaşılamayan köyler var halen. İçme suyu ve kanal suyu karışmış durumda, temiz su ve sağlık hizmetleri desteği ihtiyacı var. Biz de elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız. Çok sayıda iş makinası bölgeye gitmeli ve derelerin tıkanan kısımlarını açmalı. Yeniden başlayan yağış, felaketin büyümesine yol açabilir. Hepimizin yüreği seninle Hopa."