Sultanahmet saldırı ile ilgili Ömer Çelik konuştu

Dün yaşanan Sultanahmet saldırısı olayının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik açıklama yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik konu hakkında neler söyledi? İşte o açıklamalar.

Sultanahmet saldırı ile ilgili Ömer Çelik konuştu

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Sultanahmet'teki saldırıyla ilgili, "Maalesef bir polisimiz şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Alçakça, acımasızca bir saldırı. Soru sormak bahanesiyle giriyor, kendini uçuruyor" dedi.

Bakan Çelik, 7. Büyükelçiler Konferansı girişinde Sultanahmet'te meydana gelen patlama ile ilgili konuştu. Çelik, Valilik ve emniyetin çalıştığını belirterek, "Maalesef bir polisimiz şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Alçakça, acımasızca bir saldırı. Soru sormak bahanesiyle giriyor, kendini uçuruyor" dedi.

Anayasa Mahkemesi'nin seçim barajının düşürülmesi talebini reddetmesine yönelik olarak ise Çelik, "Bu siyasetin ajandasında olan konu bu. Zaten siyasetin kendi gündemiyle değerlendirilmesi gereken bir konuyu birilerinin mahkemeye götürmesi yanlıştı. Bu konu siyasetin içinde tartışılması, görüşülmesi gereken konu" ifadelerini kullandı.