Taner Yıldız'dan ibretlik bir tespit daha!

enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, HDP lideri Demirtaş'ın PKK için "Ama'sız silahlar bırakılsın" dediğini belirtrek "PKK ile devletin askerini, polisini nasıl bir kefeye koyarsın?" dedi ve çok enteresan bir tespitte bulundu: Kandil, gezi ruhunu canlandırmak istiyor.

Taner Yıldız'dan ibretlik bir tespit daha!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın PKK için "Ama'sız silahlar bırakılsın" dediğini belirtrek, "Terör örgütü ile devletin askerini, polisini nasıl bir kefeye koyarsın? Yeniden sazı ele almak gerektiğini düşünüyor herhalde. Kandil, Gezi ruhunu yeniden canlandırmak istiyor. Böylece yeni bir sinerji yaratıp, Kandil'de ölenlerin gereğini yapalım' diyor" dedi.

"SEÇİM HEDEFLERİNİ BELİLEDİLER"
Bakan Taner Yıldız, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı'nın, Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlediği Ağustos ayı Danışma Meclisi Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. Bakan Yıldız, 7 Haziran seçimlerinden sonra, AK Parti'nin hedef alındığı bir ortamdan, koalisyon kurulması süreçlerine geçildiğini ifade ederken, şöyle konuştu:

"Bundan sonra yapacağımız çalışma; sadece AK Parti'nin birinci parti olması için değildir. Karşımızdakiler, yüzde 60'lık blok, yeni seçim hedeflerini belirlediler. AK Parti'nin birinci parti olmaması için çalışacaklarını ifade ediyorlar. Ancak şunu belirteyim ki, her şeyin siyaseti yapılır ama şehitlerimiz üzerinden siyaset ve hesap yapılmaz. Hangi partiden olursa olsun."

"TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİL"
Seçmenin, sandıkta verdiği mesajın doğru anlaşılması gerektiğini vurgulayan Yıldız, AK Parti olarak 7 Haziran seçimlerinde halkın verdiği mesajları aldıklarını, Türkiye'nin sahipsiz olmadığını, kimsenin de ülkenin geleceğine ilişkin ümitsizliğe kapılmamasını istedi.

"KANDİL GEZİ RUHUNU CANLANDIRMAK İSTİYOR"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, şöyle dedi:

"Kandil, 'Gezi ruhunu canlandırın, birlikte bir sinerji oluşturalım, Kandil'de ölenlerin gereğini yapalım' diyor. Bugün mevzu olan ülkenin kendisidir. Ülkenin kader, istikrarını savunanlara vuruyorlar. Gezi olaylarının tek başına çayır- çimen olayı olmadığını o zaman da söyledik, şimdi de söylüyoruz. 'Ama'sız silah bırakacaksa, PKK silahlarını bıraksın. Siz bu ülkede olmayan güveninizi, bir kez daha kaybettiniz. PKK silahlarını bırakacak, bir daha almamak üzere gömecektir. Her bir şehidimiz, hepimizin yüreklerini yakıyor. Şehitlerimizle üzülüp, onların haberlerini duyarken, PKK'nın kayıpları göz ardı ediliyor. PKK'nın çok terörist kaybı var. Terör örgütünün güncellenmiş depo, sığınakları her neresi varsa vuruldu ve vuruluyor. Bundan sonra lafın sözün değil, icraatın olması gerektiğini söyledik. Bizim çözüm sürecinin istismar edildiğini hep beraber gördük. AK Parti'yi DAEŞ'e destek olmakla suçladılar. Çözüm sürecinde de partimizi PKK'ya destek vermekle suçladıkları gibi. Şimdi de PKK'ylaü yapılan mücadeleyi eleştiriyorlar. Oyunun farkına varmamız lazım."

"KAOSA İZİN VERMEYECEĞİZ"
Bakan Taner Yıldız, omuzlarında hissettikleri sorumluluk uyarınca Türkiye'nin her bakımdan iyi yönetilmesine çaba harcadıklarını, yüzlerce, binlerce icraat yaptıklarını Türkiye'de kaos ortamına izin verilemeyeceğini söyledi.